Ezotérikus mesék




Szellemtan, Ezotéria

Moderator: Karsay1958

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Fr 8. Dez 2023, 07:30

A HIT PRÓBÁJA.......

Van egy gyönyörű Cherokee indián legenda a hitről, amely így szól:
- Az apa kiviszi a fiát az erdőbe, beköti a szemét és ott hagyja, egyedül.
A fiúnak egész éjjel egy farönkön kell ülnie, anélkül, hogy levehetné a szemkötőt, amíg a nap sugarai fel nem ragyognak és reggel nem lesz..
Nem tud és nem is akar segítséget kérni senkitől.
Ha kibírja az éjszakát anélkül, hogy összeomlana, férfi lesz belőle.
Ez az egyetlen dolog ami a fejében jár.
A kisfiú egyértelműen retteg.
Sok furcsa hangot hall maga körül. Bizonyára gonosz szörnyek, vannak körülötte.
Talán még veszélyes emberek is, akik bánthatják őt.
Éjszaka erősen fúj a szél, rázza a fákat, de bátran folytatja, nem veszi le a szemkötőt.
Végül is csak így lehet férfivá válni!
Végre egy ijesztő éjszaka után előbújik a nap, és leveszi a szemkötőt.
Ekkor veszi észre, hogy az apja mellette ül a törzsön. Egész éjjel őrködött, hogy megvédje a fiát a veszélytől.
Ott volt az apa, ha a fiú nem is tudott róla .
Mi sem vagyunk egyedül. A legfélelmetesebb éjszakában, a legmélyebb sötétben, a legteljesebb magányban, is ott van velünk Isten, és vigyáz ránk... ülve a fatörzsön mellettünk.
Higgy, benne!


UI:

Átverés, ne dőlj be!
https://www.youtube.com/watch?v=0FEWV3TSE2A
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

von Anzeige » Fr 8. Dez 2023, 07:30

Anzeige
 

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Sa 9. Dez 2023, 05:11

A balga szüzek
(Máté 25, 1-13)

1. Akkor hasonló lesz a mennyek országa a tíz szűzhöz, akik fogták lámpásukat, és kimentek a vőlegény fogadására.
2. Öt közülük balga volt, öt pedig okos.
3. A balgák ugyanis, amikor magukhoz vették lámpásukat, nem vittek magukkal olajat.
4. Az okosak viszont lámpásukkal együtt olajat is vittek korsóikban.
5. Mivel pedig a vőlegény késett, mindnyájan elálmosodtak, és elaludtak.
6. Éjfélkor aztán kiáltás hangzott: 'Íme, a vőlegény! Jöjjetek fogadására'!
7. Ekkor felébredtek a szüzek mind, és rendbe hozták lámpásukat.
8. A balgák így szóltak az okosakhoz: 'Adjatok nekünk az olajotokból, mert lámpásunk
kialszik'.
9. Az okosak így válaszoltak: 'Hátha nem lesz elég nekünk is, meg nektek is: menjetek
inkább a kereskedőkhöz, és vegyetek magatoknak'.
10. Amíg azok távol voltak vásárolni, megjött a vőlegény, és akik készen voltak, bementek vele a menyegzőre. Azután bezárták az ajtót.
11. Később megérkezett a többi szűz is, és így szóltak: 'Uram, uram, nyiss ajtót nekünk'!
12. Ő azonban így válaszolt: 'Bizony, mondom nektek, nem ismerlek titeket'.
13. Vigyázzatok tehát, mert sem a napot, sem az órát nem tudjátok.

HANG - A balga szüzek azért voltak balgák, mert olyasmit kértek az okosaktól, amit másnak adni nem lehet. Ez a szeretet áradása. Ezt nem tudja senki odaadni másnak! Maga Isten sem tudja megtenni, hogy más helyett szeressen! Ha valaki azt kéri Tőlem, hogy szeressek helyette, akkor csak ezt mondhatom neki: "Érted és veled tudok szeretni, de helyetted nem!" A balgák tehát azért voltak balgák, mert azt kérték az okosaktól, hogy adják át nekik saját szeretetüket. Az okosak válasza valóban okos volt: "Szerezzétek be magatoknak!"
Az olaj tehát szívetek szeretete! Akkor vagytok okosak, ha arra használjátok földi életeteket, hogy ezt megszerezzétek, őrizzétek és ápoljátok magatokban. Aki nem ezt teszi, aki mindig a másik szeretetétől várja szíve szeretetének föllángolását, az bizony balga!
Szeretni annyit jelent, mint jót akarni! Mégpedig azt a jót akarni, amit Én akarok annak a szívében, aki befogadott Engem életébe.

Szeretettel Bíró Laci

UI:

Hétvégi filmajánló

Hórusz Szeme - 01 - Misztériumok Iskolája [HD
https://www.youtube.com/watch?v=RLkpi03 ... 63&index=2
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » So 10. Dez 2023, 07:22

Ember vagy...

Ha nagy csapás, lelki fájdalom ér, mindenekelőtt gondolj arra, hogy ez természetes, mert ember vagy.
Mit is képzeltél?
Ember vagy, tehát kedveseid meghalnak, barátaid elhagynak, s minden, amit gyűjtöttél és szerettél, elrepül, mint a por a szélviharban.
Ez nem csodálatos, hanem a természet rendje szerint való, ez az egyszerű és természetes.
Inkább az a csodálnivaló, hogy nem érnek mindennap nagy csapások. Ember vagy, tehát szenvedned kell; s szenvedésed nem tart örökké, mert ember vagy.
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Mo 11. Dez 2023, 07:33

Hálás vagyok
- A kedvesemért, aki panaszkodik a vacsorára, mert így az estét velem tölti, és nem valaki mással...
- Az adókért, amelyeket ki kell fizessek, mert azt jelenti, hogy alkalmazott vagyok/van munkahelyem...
- A takarításért egy buli után, mert azt jelenti, hogy barátaimmal tölthettem egy estét...
- A ruhákért, amelyek egy kicsit szűkek, mert van elég ennivalóm...
- Az árnyékomért, mert kint lehetek a napfényben...
- Hogy nyírhatom a füvet, pucolhatom az ablakot, javíthatom a csatornát, mert azt jelenti, hogy van házam...
- A parkoló helyért a parkoló legmesszibb pontján, mert ez azt jelenti, hogy tudok járni és még autóm is van...
- A nagy fűtés számláért, mert ez azt jelenti, hogy melegben voltam...
- Hogy a templomban mögöttem ülő hölgy hamisan énekel, mert azt jelenti, hogy hallok....
- A mosni- meg vasalnivalóért, mert azt jelenti, hogy van ruhám...
- Az esti fáradtságért és izomlázért, mert azt jelenti, hogy tudtam keményen dolgozni...
- Hogy meghallom hajnalban az óra csengetését, mert azt jelenti, hogy élek.

Szeretettel Bíró Laci
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Di 12. Dez 2023, 06:07

A csavargó

Karácsony napján történt. Los Angelesből San Franciscoba utaztunk, hogy az ünnepeket férjem szüleinél töltsük el. Péntek este indultunk, ez évben ugyanis szombatra esett Szenteste, és vasárnapra Karácsony első napja. Hogy hétfőn már dolgozni tudjunk, már vasárnap vissza kellett indulni, hiszen Los Angeles 600 km-re volt. Általában 8 órára van szükség ehhez a távolsághoz. A gyerekekkel együtt azonban mintegy 14 órás kemény próba állt előttünk. Mikor már nem bírtuk tovább, King City-ben megálltunk, hogy együnk valamit. A helység hat benzinkútból és három ütött-kopott étteremből állt. Ezek közül az egyikbe tértünk be az utazástól kimerülten.
Egyéves kis csemeténket, Eriket elhelyeztem egy magas gyerekülésben, közben körülnéztem: "Vajon ki tartózkodik Karácsony napján ilyen helyen? Krisztus születésének reggelén? Mit keresek én itt Üdvözítőm születése napján? Ma még ünnepelni kellene, a családdal és a barátainkkal tölteni a napot, hálát adni Istennek a kellemes életért, melyben Ő vezet, és melyet sok kis szolgálat tesz értékessé!"
Miközben leültünk, és az étlapot nézegettük, gondolataim messze kalandoztak.
"Vajon ki olyan boldog ebben a teremben, mint mi? Kedves gyermekek, egy boldog házasság, biztos megélhetés, és mindenekelőtt a hit, amely védőpajzsunk lehet bármilyen helyzetben. A hit, amelyet ajándékként és előjogként kaptunk. A hit, amelybôl másoknak is szeretnénk juttatni a gyülekezeti munkálkodásunkon, a városban végzett szolgálatunkon és az egész életünk minden tettén keresztül.
Karácsony tulajdonképpen hitünk születésének jelképe. Mi pedig itt ülünk messze gyülekezetünktől, otthonunktól, városunktól, mégsem elszakadva Istenünketől." Az étterem szinte üres volt. Mi voltunk az egyetlen család. A mieinken kívül nem voltak gyermekek. A többi vendég sietve evett, halkan beszélgettek, talán mindannyian érezték, hogy egy ilyen napon senkinek sem lenne szabad itt lenni.. Ezen a napon még a hitetlenek is megállnak egy kicsit, hogy a békéről és barátságról beszélgessenek.
Gondolataim fonalát Erik boldog gügyögése szakította meg: "Tetete!" Kis kezecskéjével a gyermekülés fém asztallapját csapkodta. Tekintetében csodálkozás tükröződött, szemei tágra nyíltak, fintorgott, és közben fogatlan ínyét mutogatta. Kuncogott és prüszkölt - és akkor észrevettem derültségének okát - és először nem hittem a szememnek.
Egy rongyos, gyűrött kabát, nyilvánvalóan évekkel ezelőtt volt új, agyonhordott, mocskos, foltos. Egy kitérdesedett nadrág, mely a pipaszár lábakat lengte körül félárbócosan. A cipő maradékaiból előkandikáló lábujjak, ing, melyről hiányzott a nyak. Aztán egy semmihez nem hasonlítható arc, a szája pont olyan fogatlan, mint Eriké. Zsíros, kócos haj, szőrös arc, s az orr olyan barázdás, mint a frissen szántott föld.
Távol ültem tőle, nem éreztem az illatát, de tudtam, hogy bűzlik. Csontos kezével integetett: "Na, te csöppség! Látlak ám, haver!”
Összenéztünk férjemmel: "Most mit csináljunk? Szegény szerencsétlen!" Erik tovább nevetgélt és válaszolt: "Tetete!" Minden szava visszhangra talált. A pincérnők is felfigyeltek, és néhány vendég a szomszédos asztaloknál már a torkát köszörülte. A csavargó és a kisfiam kettőse feltünést keltett.
Egy falatot toltam Erik elé. Ő szétkente az asztalkáján. "Miért pont én?" sóhajtottam csendben. Megjött az étel, de a társalgás folyt tovább. Az öreg ágyrajáró átkiáltott a termen: "Akarsz almáspitét? Szereted a túróspalacsintát? Nézzétek! Szereti a túróspalacsintát!"
Senki nem mulatott rajta. Alkoholista volt a pali és idegesítő. Mérges voltam. Dennis, a férjem szégyellte magát. Még a hatéves fiúnk is azt kérdezte: "Miért beszél ez az ember olyan hangosan?" Némán ettünk - Eriket kivéve, aki mindent beleadott csak azért, hogy egy országúti vándor tetszését megnyerje.
Lassan betelt a pohár. Megfordítottam a gyerekülést. Erik üvöltve forgolódott, hogy öreg barátját láthassa. Ez már aztán sok volt. Dennis a pénztárhoz indult, hogy fizessen, és így szólt: "Fogd Eriket! A parkolóban találkozunk."
Kiemeltem Eriket az ülésből, és megcéloztam a kijáratot. Az öreg szétvetett lábakkal, várakozóan ült pontosan a kijárathoz vezető út mentén. "Istenem, hadd jussak ki innen, mielőtt megszólítaná Eriket, vagy engem!" Siettem az ajtó felé. Hamar kiderült azonban, hogy sem Isten, sem pedig Erik nem így gondolta.
Mikor a férfi közelébe kerültem, oldalt fordultam, hogy kikerüljem a valószínűleg rossz lehelletét. Ugyanabban a pillanatban Erik, szemét legjobb barátjára függesztve, hátrahajolt és karjait a tipikus "Vegyél fel!" kisgyermeki tartásba lendítette.
Míg azon igyekeztem, hogy ne ejtsem el gyermekemet és megtartsam egyensúlyomat, egy pillanatra szemtől szembe találtam magam az öregemberrel. Erik kitartóan emelte karjait felé. A csavargó kérdőn és esengőn tekintett rám. "Megengedi, hogy karjaimba vegyem a gyermekét?" Válaszolni sem volt időm, Erik már a férfi karjaiban volt.
Egyszerre kiteljesedett az idős ember és a kisgyermek szeretete. Erik a teljes bizalom, a szeretet és az odaadás gesztusával hajtotta a férfi rongyos vállára kis fejecskéjét. Amaz lehunyta szemét, és láttam pillái alatt az előbukkanó könnyeket. Munkában megvénült, koszos kezeivel átölelte fiam testét, és megsimogatta hátát.
Talán még soha nem mélyült el ilyen rövid idő alatt ilyen mértékben két ember között a szeretet. Az öreg így tartotta egy pillanatig karjában a gyermeket. Aztán kinyitotta a szemét, és rámnézett. Tiszta, parancsoló hangon szólalt meg: "Most vegye újból át a gyermeket!"
Alig fért ki belőlem a "persze", mintha gombócot nyeltem volna. Kelletlenül adta vissza magától Eriket, vágyakozva, mintha fájdalmat okozna ezzel magának. Átvettem a gyermeket. Mégegyszer megszólított a férfi:"Isten áldja meg önt, asszonyom! Karácsonyi ajándékot kaptam öntől."
Nem fért ki más a torkomon, csak egy "köszönöm". Erikkel a karomban mentem az autóhoz. Dennis csodálkozott, hogy miért sírok és szorítom magamhoz Eriket, és miért motyogok: "Istenem, Istenem! Bocsáss meg nékem!"
Öt év telt el az esemény óta, de egyetlen kis részletet nem felejtettem el belőle. Még mindig hatása alatt vagyok. Az Evangélium üzenetét világította meg számomra. Az irgalmas samaritánus üzenete volt, és én voltam a pap, aki továbbment. Jézus a leprást meggyógyította, a vaknak visszaadta szeme világát - én voltam a vak.
Isten tette fel a kérdést: "Kész vagy fiadat egy pillanatra átadni?" - miközben Ő örökre átadta nekünk Fiát. Pontosan tudtam, mit jelent a misszió, és csődöt mondtam, mert kényelmetlen volt. "Kész vagy megalázkodni olyan helyen is, ahol nem ismernek, hogy valakit boldoggá tégy?"
Krisztus szeretete volt az, amely egy kisgyermek ártatlanságában nyilvánult meg, aki nem ítélt; a gyermek az emberszívet látta, az anya csak a mocskos ruhát. Cselekedetek nélküli hit volt. Egy keresztyén, aki vak, és egy gyermek, aki látott.
El kellett ott némulnom, hogy tanuljak, és azután halljam, hogy egy idős ember ellentmondásos élete ellenére Isten áldását adja rám. Kisfiam szívében ismerte azt, amit én csak eszemmel tudtam: "Uram, mikor láttuk, hogy éheztél volna?"
Amit eggyel a legkisebbek közül megtesztek, azt velem teszitek meg. Ha visszaforgathatnám az idő kerekét, és azt a pillanatot mégegyszer átélhetném, vajon mit tennék? Talán csak egyszerűen mellé ülnék, meghallgatnám, gyermekemet karjaiba tenném, tartsa addig, ameddig ő szeretné.
Nancy Dahlberg

UI:

A szeretet könyve
https://www.youtube.com/watch?v=iX9X4_1LR90
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Mi 13. Dez 2023, 07:24

Yitta Halberstam, Judith Levental
Hétköznapi csodák
**
Egy történet a könyvből
"Tom MacEnvoy az igazat megvallva utálta lányának, Trishának a macskáját. A kislány valahol az iskolaudvaron szedte fel az állatot, és rögtön beleszeretett. Hazavitte, és a következő szózatot intézte apjához, tette védelmében: Tudom, papa, hogy azok után, ami a hörcsöggel történt, látni sem birsz egyetlen háziállaotot sem, de nagyon kérlek, hadd tartsam meg mégis a cicát. Úgy megszerettem.
- De Trisha! -vetett ellen az apja. – Hiszen ez egy közönséges, öreg kóbor macska. Ha már macskát szeretnél, legalább hadd vegyek neked egy szép perzsa cicát.
- Nem, nekem senki más nem kell, csak ez! Amikor megláttam az udvaron, egyenesen odajött hozzám, a lábamhoz dörgölődzött, nyávogott, dorombolt. Minket egymásnak rendelt a sors, papa.
Tom MacEnvoy nem tudott ellenállni lánya szivhez szóló könyörgésének, de ahányszor csak a macskára esett a pillantása, mogorván összeráncolta a szemöldökét és elfordult.
Egyik reggel Tom siralmas állapotban találta az étkezőjüket: valaki-vagy valami- kiboritotta a szemetesvödröt, és a tartalmát szétszórta a padlón. Tom kapott az alkalmon, és kijelentette:
-Ebből elég volt! A macskának holnap mennie kell.
- Papa, kérlek! Hiszen még sosem csinált ilyesmit. Úgy látszik, valami történt vele, olyan furcsán viselkedik. Kérlek, adnjunk neki egy utolsó esélyt!
-Szó sem lehet semmiféle utolsó esélyről. – ordított Tom. - Még ma keress neki egy másik gazdát, mert holnap repül innen.
Aznap éjjel Trisha hangos puffanásra riadt fel, a puffanást követően egy test repült át a szobán, és ez a test éppen az ő ágyában landolt.
- Hé, mi van veled? – dünnyögte álmosan a kislány, látva, hogy a macska felpúpositja a hátát, s minden szál szőre égnek áll.
A cica ebben az időben karikába gömbölyödve szokott aludni a kislány szobája sarkába leteritett perzsaszőnyegen. Vajon mit keres most az ágyában? És milyen különösen viselkedik, dühösen fúj és vadul jár körbe-körbe a takaróján.
- Lefelé innen! Szólt rá a kislány, gyengéden lesöpörve az állatot az ágyáról, és a fejére húzta a takaróját. Néhány perc múlva azonban a cica újra felugrott az ágyra, most még hangosabban fújva, mint eddig.
- Mi az ördög történt veled? –kiáltott rá Trisha. Újra lesöpörte az ágyáról, és megpróbát újra elaludni. Amikor azonban a macska harmadszor is visszajött, a gyerek széttárta a karját és felkiáltott:
- Oké, megadom magam –mondta, és átmászott a nővére ágyába, amely a szoba másik végében állt.
Ebben a pillanatban a padló a jól ismert módon remegni és rázkódni kezdett. A könyvek lecsúsztak a polcról, a lámpa leszakadt és lezuhant a földre, a tárgyak lebukfenceztek a helyükről, s a bútorok ide-oda csúszkáltak a szobában. A fal mellett álló hatalmas fiókos szekrény pedig kizökkent megszokott helyzetéből, és végigzuhant azon az ágyon, amelyben néhány pillanattal előbb még Trisha aludt.
Mindez a kaliforniai Northridge-ben történt 1994-ban, a nagy földrengés alkalmával. A közönséges öreg kóbormacska tehát megmentette Trisha életét. Mondanunk sem kell, hogy a cica azóta nagyra becsült lakója MacEnvoy-ék házának. "

UI:


Farkas Attila Márton: Buddhizmus - A lélek és Isten nélküli vallás?
https://www.youtube.com/watch?v=xMEabB3kQoQ
--

Szabó Judit
https://www.youtube.com/watch?v=wFcN5ded0EM
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Fr 15. Dez 2023, 05:48

Élet és halál kérdése, most Karsai Dániel esetén (eutanázia) nagyon aktuális film

Mégis kinek az élete?
https://videa.hu/videok/film-animacio/m ... lVL3MGE2k0

Yitta Halberstam, Judith Levental
Hétköznapi csodák
**
Egy történet a könyvből
"Tom MacEnvoy az igazat megvallva utálta lányának, Trishának a macskáját. A kislány valahol az iskolaudvaron szedte fel az állatot, és rögtön beleszeretett. Hazavitte, és a következő szózatot intézte apjához, tette védelmében: Tudom, papa, hogy azok után, ami a hörcsöggel történt, látni sem birsz egyetlen háziállaotot sem, de nagyon kérlek, hadd tartsam meg mégis a cicát. Úgy megszerettem.
- De Trisha! -vetett ellen az apja. – Hiszen ez egy közönséges, öreg kóbor macska. Ha már macskát szeretnél, legalább hadd vegyek neked egy szép perzsa cicát.
- Nem, nekem senki más nem kell, csak ez! Amikor megláttam az udvaron, egyenesen odajött hozzám, a lábamhoz dörgölődzött, nyávogott, dorombolt. Minket egymásnak rendelt a sors, papa.
Tom MacEnvoy nem tudott ellenállni lánya szivhez szóló könyörgésének, de ahányszor csak a macskára esett a pillantása, mogorván összeráncolta a szemöldökét és elfordult.
Egyik reggel Tom siralmas állapotban találta az étkezőjüket: valaki-vagy valami- kiboritotta a szemetesvödröt, és a tartalmát szétszórta a padlón. Tom kapott az alkalmon, és kijelentette:
-Ebből elég volt! A macskának holnap mennie kell.
- Papa, kérlek! Hiszen még sosem csinált ilyesmit. Úgy látszik, valami történt vele, olyan furcsán viselkedik. Kérlek, adnjunk neki egy utolsó esélyt!
-Szó sem lehet semmiféle utolsó esélyről. – ordított Tom. - Még ma keress neki egy másik gazdát, mert holnap repül innen.
Aznap éjjel Trisha hangos puffanásra riadt fel, a puffanást követően egy test repült át a szobán, és ez a test éppen az ő ágyában landolt.
- Hé, mi van veled? – dünnyögte álmosan a kislány, látva, hogy a macska felpúpositja a hátát, s minden szál szőre égnek áll.
A cica ebben az időben karikába gömbölyödve szokott aludni a kislány szobája sarkába leteritett perzsaszőnyegen. Vajon mit keres most az ágyában? És milyen különösen viselkedik, dühösen fúj és vadul jár körbe-körbe a takaróján.
- Lefelé innen! Szólt rá a kislány, gyengéden lesöpörve az állatot az ágyáról, és a fejére húzta a takaróját. Néhány perc múlva azonban a cica újra felugrott az ágyra, most még hangosabban fújva, mint eddig.
- Mi az ördög történt veled? –kiáltott rá Trisha. Újra lesöpörte az ágyáról, és megpróbát újra elaludni. Amikor azonban a macska harmadszor is visszajött, a gyerek széttárta a karját és felkiáltott:
- Oké, megadom magam –mondta, és átmászott a nővére ágyába, amely a szoba másik végében állt.
Ebben a pillanatban a padló a jól ismert módon remegni és rázkódni kezdett. A könyvek lecsúsztak a polcról, a lámpa leszakadt és lezuhant a földre, a tárgyak lebukfenceztek a helyükről, s a bútorok ide-oda csúszkáltak a szobában. A fal mellett álló hatalmas fiókos szekrény pedig kizökkent megszokott helyzetéből, és végigzuhant azon az ágyon, amelyben néhány pillanattal előbb még Trisha aludt.
Mindez a kaliforniai Northridge-ben történt 1994-ban, a nagy földrengés alkalmával. A közönséges öreg kóbormacska tehát megmentette Trisha életét. Mondanunk sem kell, hogy a cica azóta nagyra becsült lakója MacEnvoy-ék házának. "

UI:

Karsay István szellemtani oldal
https://karsayistvan.hu/
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Sa 16. Dez 2023, 06:24

Kik azok az angyalok?

Az angyalok szellemi lények, nincs testük, csak lelkük, és sem a tér, sem az idő nem jelent akadályt a számukra.
Érdekes, hogy szinte valamennyi vallásban felbukkannak szárnyas angyali lények, az ősi babilonitól kezdve a görögökön és a zsidóságon át egészen a kereszténységig. Az angyal szó a görög angelos, azaz hírnök kifejezésből ered, ami szintén arra utal, hogy ezek a lények az isteni üzenetet közvetítik a földön.
Az ezoterikus hagyomány szerint születése előtt minden ember kap egy védőangyalt, aki egész életében vigyáz rá.
Az őrangyalunk mindent tud rólunk, így az életfeladatunkat is ismeri. Ennek alapján terelget minket, hogy mindig jó időben legyünk jó helyen, és találkozzunk azokkal az emberekkel, akikkel mindenképpen meg kell ismerkednünk. Előre látja azt is, mikor mire van szükségünk. Biztos mindenki hallott már olyan esetről, amikor valaki, megmagyarázhatatlan módon, egyetlen karcolás nélkül szállt ki a totálkáros autóból, vagy valami bosszantó apróság miatt lekésett egy repülőt, ami aztán lezuhant.
Ezek az esetek mind-mind az őrangyalok hatékony munkájáról tanúskodnak, ahogy a nehéz döntéshelyzetben megszólaló belső hang is az angyaloktól származik.

Szeretettel Bíró Laci
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » So 17. Dez 2023, 06:18

Mindenki jónak születik

Mindenki jónak születik. Kedvesnek, ártatlannak. Régebben mindig elnéztem, hogy mennyi csodálatos gyermek van a világon. Mindegyikük oly édes és tiszta. De hová tűnnek el, amikor felnőnek? Mert a felnőttekben már nem találtam meg őket.
Hová tűnik a derű, a mindenkit átölelő szeretet, az érdektelen, tiszta őszinteség? Tudom: felnőtté válnak. A gyermekeket nem az értelem szigorú, érvelő, rideg törvénye, hanem a szív meleg, bársonyos egységérzése vezeti. De vajon mikor lesznek felnőttek? Hol van az a pillanat, amikor hamisság vegyül a tisztaságba? Mikor lesz az érték érdekké?
Ezt a folyamatot az ember másokban nem képes követni. Csak saját magában figyelheti meg, ha szerencséje van. Azt is csak akkor, ha megáll a rohanásban, lelassít, befelé fordul és önmagára tekint.
Aztán ha már az ember számító felnőtté vált, feltevődik néhány kérdés. Érdemes-e jónak lenni? Lehet-e ebben a világban jónak lenni? Nem okozza-e vesztünket a jóság? Nem egy naiv utópia a kétezer éves mondás, hogy ha megdobnak kővel, dobd vissza kenyérrel? Még a vak is látja, hogy a hazugoké a világ.
Vajon nem fojt-e meg az őszinteség? Tényleg az elfásult, a megszokott, a könnyebb út a helyesebb? Okosabb dolog a világ kedvéért álarcot öltenünk, ahelyett, hogy saját tiszta énünket hagynánk megmutatkozni? Valóban képesek vagyunk azt tenni, amit szeretnénk? Vagy többnyire azt tesszük, amit elvárnak tőlünk?
Ezek a kérdések sosem hagytak nyugton, akkor sem ha saját arcommal próbáltam élni, akkor sem ha idegen maszkot próbáltam ölteni. Aztán jött az isteni szerencse. Megnézhettem önmagam belülről, betekinthettem a mélységbe. És ott, saját magamban megtaláltam a válaszokat a sok feltett kérdésre.
Tömören így hangzanak: igen, lehet jónak lenni, érdemes jónak lenni. A kenyér erősebb fegyver (igenis fegyver), mint a kő. A jóság is fegyver és a jóság kulcs is. Az őszinteség, a szabadság és a tiszta lelkiismeret kulcsa. Nem a megalkuvás a helyes út.
Vesd le a maszkodat! Légy egyszerű! Állj ki a sorból, ne menj a csordával! Légy szabad, tedd azt, amit te magad szeretnél tenni. Akkor boldog és egészséges leszel. Mindig azt tedd, ami igazán, vagyis lelked mélyéből boldoggá tesz!
Nem kell föltétlen mindenkinek hasonlóan dramatikus lelki átalakuláson átmennie. Sokszor ellentétes dolgokat látunk. Ami egyikünk számára szükségszerű vagy hasznos, az a másik számára fölösleges vagy akár ártalmas is lehet. Ezért nem lehet senkinek semmilyen elvárása. Minden emberi élet önmagában egy teljesen egyedülálló, megismételhetetlen út, amelyen az Egyetemes Tudati Lény utánozhatatlan módon éli önfelfedező tapasztalatait az önbújócska játékában.
Bennünk lakik még valaki. Nem csak az értelmi lény vagyunk, hanem lelkünk van, vagy talán helyesebb úgy mondani, hogy van egy Belső Lényünk. Azért belső, mert nem anyagi természetű, ezért nem kötött a külső, az anyagi világ paramétereihez. Így az időhöz sem. Halál és születés nem befolyásolja létét. A külső tudás mértéke nem befolyásolja bölcsességét.
(Gunagriha)

https://szemlelek.net/varszegi-asztrik- ... _lMPpGe5WA
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Mo 18. Dez 2023, 06:18

Fekete - fehér története

Ez a jelenet a British Airways London-Johannesburg közötti járatán történt meg.
Egy ötvenes fehér asszony egy fekete mellett ül. Láthatóan nagyon zaklatott, hívja a stewardesst. A légikisasszony kérdezi:
- Mi a probléma, Asszonyom?
A fehér nő:
- Talán nem látja? Egy fekete mellé ültetett engem. Nem bírom elviselni, hogy egy ilyen gusztustalan lény mellett kelljen ülnöm. Adjon nekem egy másik ülést. Kérem.
A légikisasszony:
- Nyugodjon meg, a gépen majdnem minden ülés foglalt. Megnézem, hogy van-e még szabad hely.
A légikisasszony elmegy és néhány perccel később visszajön.
- Asszonyom, mint ahogy gondoltam, nincs több üres helyünk a turista osztályon. Beszéltem a parancsnokkal és ő megerősítette, hogy a bussiness classon sincs több hely. Van azonban egy hely az első osztályon.
Mielõtt az asszony bármilyen megjegyzést tehetne, a légikisasszony folytatja:
- A mi légitársaságunknál egyáltalán nem szokás, hogy egy turista osztályon ülő utasnak engedélyezzék, hogy átüljön az első osztályra de figyelembe véve a körülményeket, a parancsnok úgy találta, hogy valóban botrányos arra kényszeríteni valakit, hogy egy ilyen visszataszító ember mellett üljön.
A légikisasszony a feketéhez fordul:
- Nos, kérem Uram, ha úgy kívánja, vegye a kézipoggyászát, mivel az első osztályon a szabad hely Önre vár.
A körülöttük levő utasok, akik elképedve asszisztáltak a jelenethez, felemelkedtek és tapsoltak.
(Szerzője ismeretlen)
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Di 19. Dez 2023, 07:55

A gondolat ereje

Egy napon egy jógi és tanítványa egy nagyvárosba érkeztek. Nem volt pénzük, viszont éhesek voltak, és szállásra volt szükségük. A tanítvány úgy vélte, koldulniuk kell majd, hogy legyen pénzük ennivalóra, éjszakára pedig majd egy padon húzzák meg magukat.
Így szólt: "Van egy szép park a közelben. Éjszaka ott alhatnánk"
"A szabad ég alatt?" - kérdezte a jógi. "Igen" - válaszolta a tanítványa.
A jógi elmosolyodott, és így szólt: "Nem. Ma éjszaka egy hotelban alszunk, és ott is eszünk"
A tanítványa csodálkozva nézett rá. "Mégis hogyan"?
"Gyere, ülj ide mellém" - válaszolta a jógi. Mindketten a földre telepedtek, a jógi így szólt: "Ha egyetlen dologra összpontosítod az elméd, az megtörténik".
A jógi behúnyta a szemét. Pár perc múlva felpattant, és elindult, egyenesen előre. A tanítványa követte. Végigsétáltak néhány utcán, és megálltak egy hotel előtt.
"Gyere, menjünk" - szólt a jógi, és belépett. Alighogy beléptek a hotel előterébe, egy jólöltözött férfi lépett hozzájuk.
"A hotel vezetője vagyok. Látom, messziről jönnek, és ha jól sejtem, fáradtak, pénzük sem igen van. Ha gondolják, besegíthetnek a konyhán; cserébe megszállhatnak nálunk éjszakára, és enni is kapnak."
"Nagyszerű" - felelte a jógi.
A tanítvány döbbenten kérdezte mesterét: "Ez varázslat. Hogy csináltad?"
A jógi elmosolyodott, és így szólt: "Csak meg akartam neked mutatni, hogyan működik a gondolat ereje. Ha teljes tudatoddal egyetlen dologra koncentrálsz, és az elméd nem áll ellen a gondolatod tárgyának, a gondolataid energiája anyaggá válik. Ez nem varázslat, pusztán koncentráció és vizualizáció. Lásd részletesen és higgy abban, amit meg akarsz valósítani. Vetítsd a gondolataid és érzelmeid erejét az elméd vásznára. Amikor elméd üres, mentes minden gondolattól, és csak egyetlen gondolatot eresztesz elé, óriási erőket szabadítasz fel. Ezért kell nagyon óvatosan bánni a gondolataiddal. A koncentrált gondolat hatalma gyakorolja a legerősebb befolyást az életedre."

UI:

Mind meghalunk?!
https://www.youtube.com/watch?v=nt-BchRMG6I
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Mi 20. Dez 2023, 06:00

A párbaj
Részlet az Adelma írómédium által írt „Elmélkedések könyve” című kötetből

Annak az embernek, akinek becsülete van, ez a legdrágább kincse. A szellem legdrágább kincsét azonban az ő szeretetből végzett cselekedetei képezik; ezekből áll a szellemi becsület. Beszéljünk azonban előbb a nagyvilág férfijairól. Bemutatok először egy világfit, a világi felfogás szerinti tökéletes gavallért, egy talpig becsületes embert. Ennél a férfiúnál az Isten előtt való becsület számba sem jön a világ előtti becsülettel szemben; csak emez legyen kifogástalan, a többi már csak mellékes! Célja az, hogy mocsoktalannak látszék, ha lelkiismerete gyakran szemrehányást tesz is neki: csak a világ előtti látszat legyen érintetlen! Semmiféle sértést sem szabad büntetlenül hagynia, és amennyire csak lehet, olyan hírben kell állania, hogy mint gyakorlott vívó becsületéért már életét is számtalanszor kockára tette.

Ez azonban Istennek két parancsolata ellen vetkezik:
1. „Ne ölj!”
2. „Szeresd felebarátodat, mint önmagadat!”

Bocsáss meg felebarátodnak, hogy neked is megbocsátassék. Ember gondold meg, hogy halandó vagy, hogy Isten akaratából végig kell élned, a neked vezeklésül és javulásra engedett időt. Ne feledd ezt soha, mert a gőgös nem juthat át a szoros kapun. Akinek már sok párbaja volt, azt dicsérik és magasztalják, mert bátorságának és lélekjelenlétének sokszor tanújelét adta. Igen, ahhoz volt bátorsága, hogy gyilkos fegyverrel kezében, hidegvérrel kiálljon, két emberéletet kockáztatván, gyakran csak néhány meggondolatlanul kiejtett szóért. De vajon lett volna-e neki szellemi bátorsága ahhoz, hogy a sértést Krisztus példaadása szerint megbocsássa és elfelejtse? - Nem! szerinte csak emberélettel, vagy legalább is súlyos megcsonkítással lehet a becsületen ejtett csorbát kiköszörülni. Gyakran még nemes gondolkozású embereknél is hiányzik ez a szellemi bátorság; ez mindig annak a jele, hogy önmagukat és a világ becsülését többre tartják szellemi kötelességüknél. Vagy-vagy! „Nem szolgálhattok Istennek és a világnak!” Ha emberi becsületedért párbajt vívsz, akkor ezzel, de sőt már ennek szándékával is, még ha nem is veszélyezteted ellenfeled épségét, és te is sértetlenül maradsz, ártasz szellemi becsületednek és vétkezel Isten ellen!

Ha azonban ellenfeled kemény szavait a felebaráti szeretet mosolyával fogadod, és a téged ért méltatlanságot Istennek ajánlod fel és nem párbajozol: akkor ártasz ugyan az úgynevezett férfiúi becsületnek, sérted a világi felfogást, - de örömet szerzel Istennek! És ki lesz végezetül a te bírád? Isten vagy a világ? Gondolj ember arra, ami örökkévaló! Ugyan mit számít ez a földiesen gondolkozók közt megadással eltöltött pár év a mennyei Atya egyetlen szemrehányó tekintetével szemben, kinek Fia még a szolgák arculütéseit és ócsárlását is alázatosan viselte el. Hívhatott volna Ő egy sereg angyalt, akik megvédték volna Őt, de nem tette, hanem felajánlotta szenvedéseit mennyei Atyjának. Ha Krisztusnak igazi követője vagy, akkor sem szellemi, sem emberi becsületed ellen sem tehet senki semmit, mert szilárdan állva szeretet alapján, senki sem találhat foltot rajtad, és a legdurvább ember is örömmel tekint ilyen ember nyugodt arcába, aki akadálytalanul halad előre élete útján, felülemelkedvén a harc és a gőg szellemén. Ragaszkodtatok tehát a szeretet tanához; legyetek süketek minden sértéssel szemben, és fogadjátok ezeket mint gőgötök hathatós gyógyszerét. A spiritizmus megtámadhatatlan, csak a bűn piszkíthatja azt be; életre hívja az ember igazi becsületét, áthatol a hiúság világán, mert ereje a szeretetben rejlik, amelynek semmi sem képes ellenállni.

UI:


Alan Watt : Az emberi psziché manipulálása (feljavított képminőségű magyar szinkronnal)
https://www.youtube.com/watch?app=deskt ... 1BBQyUgNig
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Fr 22. Dez 2023, 07:32

A három fa.

Volt egyszer három fa. Egymás mellett nőttek az erdőben. Barátok voltak, és - mint többnyire a barátok - ők is sokat beszélgettek egymással. Továbbá - mint többnyire a barátok - ok is teljesen különbözőek voltak, bár ugyanazon a helyen nőttek fel, és mindhárman nagyjából egy magasak voltak. Az első fa szerette a szépet. A második fa szerette a kalandokat. A harmadik fa pedig szerette Istent.
Egy napon fáink arról beszélgettek, mik szeretnének lenni, ha majd nagyok lesznek. "Ha felnövök, faragott kincsesláda szeretnék lenni, teli ragyogó drágakövekkel" - mondta az első fa. A második fa nem ilyen dolgokra gondolt. "Ha felnövök, hatalmas hajó szeretnék lenni - mondta. – A kapitánnyal, egy nagy kutatóval együtt új országokat fogunk felfedezni." A harmadik fa közben az ágait rázta. "Én egyáltalán nem szeretném, hogy feldolgozzanak - mondta. - Szeretnék itt maradni, ahol vagyok, és minden évben egyre magasabbra nőni, hogy én lehessek az erdő legmagasabb fája. Ha aztán rám néznek az emberek, látják, hogy Istenre mutatok."
Teltek-múltak az évek, és egyszer csak három favágó érkezett az erdőbe. "Végre! - kiáltott fel az első fa, amikor az első favágó kezdte kivágni őt. - Most fog valóra válni az álmom, hogy kincses ládika leszek." "Remek! - kiáltotta a második fa, amikor a második favágó őt kezdte kivágni. - Most megvalósulhat az álmom, hogy vitorlás hajó legyek." "Jaj, ne! - kiáltott fel a harmadik fa, amikor a harmadik favágó őt kezdte kivágni. - Akkor nem tudom többé Isten felé irányítani az emberek tekintetét." A favágók elvitték a három fát, amelyek közül kettő számára sokat ígérőnek nézett ki a jövő. De nem sokára mindhármuknak el kellett temetniük az álmaikat. Ahelyett, hogy szép kincses ládikát faragtak volna belőle, az első fát állatoknál használatos csúnya etetővályúvá, jászollá dolgozták fel. Kecses vitorlás helyett egyszerű halászcsónak lett a második fából. A harmadik fából pedig semmi sem készült. Csak gerendát fűrészeltek belőle, és otthagyták az építőmunkás kertjében.
Az élet folyt tovább. Évek teltek el. A három fa lassacskán megtanult együtt élni széttört álmaival. Egy hideg, téli estén aztán egy csapásra megváltozott az első fa élete. Egy csecsemő született ezen az éjjelen - nyilvánvalóan nem közönséges gyermek. Angyalok énekeltek. Pásztorok és királyok jöttek, hogy meglátogassák. Amikor az első fa felfogta, mi is történt, szíve megtelt örömmel. "Mégiscsak megvalósultak az álmaim - mondta. – Nem raknak ugyan tele arannyal és drágakövekkel, de én ringattam a világ legnagyobb kincsét."
Tovább telt-múlt az idő, összesen mintegy 30 év, és egy napon végre megváltozott a második fa élete is. Kint volt éppen a tó közepén, amikor szörnyű vihar kerekedett. Erősen fújt a szél, és olyan magasra csaptak a hullámok, hogy a kis csónak már azt gondolta, el kell süllyednie. Ám ekkor valami hihetetlen dolog történt. A rajta tartózkodó férfiak egyik felállt. "Hallgass el!" - És a hullámok engedelmeskedtek neki. Amikor a második fa megértette, mi is történt, az ő szíve is megtelt örömmel. "Mégiscsak megvalósultak az álmaim - mondta. - Nem szállítottam ugyan nagy felfedezőt, de a menny és a föld Teremtőjének fiát vihettem."
Nem sokkal ezután a harmadik fa élete is megváltozott. Jött egy ács, és elvitte magával. Megrökönyödésére azonban nem valami szép dolgot készített belőle, még csak nem is valami hasznosat. Ehelyett durva fakeresztet ácsoltak belőle. "Az a fajta kereszt ez, amit a katonák használnak bűnözők kivégzésére." - gondolta a fa rémülten. Valóban a vesztőhelyre vitték. Ott a dombtetőn rászögeltek egy halálra ítélt férfit. Tulajdonképpen ennek kellett volna a legborzalmasabb napnak lennie a fa életében, ha nem lett volna ott az a valaki.: A rajta kínok kínját szenvedő férfi nem egy szokásos bűnöző volt, akinek a saját bűntettei miatt kellett bűnhődnie. Igazából ártatlan volt. Jézus Krisztus volt Ő, Isten Fia, aki a világ bűneiért halt meg. Amikor a harmadik fa rájött, mi is történt, ujjongott a szíve az örömtől. "Mégiscsak megvalósulnak az álmaim - mondta. - Nem leszek ugyan a legmagasabb fa az erdőben, de ettől a naptól kezdve mint Jézus Krisztus keresztje újból és újból Istenre irányítom majd az emberek tekintetét.

UI:

Szabó Judit
A karácsony spirituális jelentése
https://www.youtube.com/watch?v=0AIGLs3xALM
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Sa 23. Dez 2023, 06:10

Nem azért szeretlek

Nem azért szeretlek, aki te vagy, hanem azért aki én vagyok melletted. Senki sem érdemli meg könnyeidet, aki pedig megérdemli az nem fog sírásra késztetni.
Csak mert valaki nem úgy szeret téged, ahogy te szeretnéd, az még nem jelenti, hogy nem szeret téged szíve minden szeretetével.
Az igaz barát a kezedet fogja és a szívedet simítja.
Akkor a legelviselhetetlenebb valaki hiánya mikor melletted ül és tudod, hogy sosem lehet a tiéd.
Sose felejts el mosolyogni. Még akkor sem, amikor szomorú vagy. Lehet, hogy valaki beleszeret a mosolyodba.
Lehet, hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted magát a világot.
Ne vesztegesd idődet arra, aki nem tart téged érdemesnek arra hogy veled töltse.
A sors talán azt akarja, hogy sok nem megfelelő emberrel találkozz mielőtt megismered az igazit, hogy mikor ez megtörténik igazán hálás legyél érte.
Ne sírj, mert vége lett! Mosolyogj, mert megtörtént.
Mindig lesznek emberek, akik meg fognak bántani, tehát nem szabad feladnod a hitet. Csak légy óvatos!
Légy jobb ember, és tudd, hogy ki vagy, mielőtt valaki újjal találkozol, akitől azt reméled hogy ismer téged.
Ne küzdj túl erősen. A legjobb dolgok váratlanul történnek.
(Ismeretlen szerző)

90 perc a mennyországban (2015) film
https://videa.hu/videok/emberek-vlogok/ ... QqKOESn83I
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » So 24. Dez 2023, 06:11

Egyedül Isten…

Egyedül Isten adhatja a hitet,
de a hitedről te is tanúságot tehetsz.
Egyedül Isten adhat reményt,
de te is felkeltheted a bizalmat testvéreidben.

Egyedül Isten ajándékozhat meg szeretettel,
de te is bizonyságát adhatod szeretetednek embertársaid előtt.
Egyedül Isten ajándékozhat békét,
de az egység magvait te is elhintheted.

Egyedül Isten adhat erőt,
de a csüggedőt te is felkarolhatod.
Egyedül Isten az Út,
amelyet te is megmutathatsz testvéreidnek.

Egyedül Isten a Világosság,
de te is fényt gyújthatsz vele a többiek szívében.
Egyedül Isten az Élet,
de te is életkedvet fakaszthatsz testvéreidben.

Egyedül Isten képes a lehetetlent megvalósítani,
de a lehetségest te is megteheted.
Egyedül Isten elégséges önmagának,
mégis szeretné, ha számíthatna rád.

UI:

Mit tenne Jézus 3
https://nicelife.hu/galeria/film/wwjd3. ... 2zPVbJtTNY
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Mo 25. Dez 2023, 05:12

A fa és a kisfiu története

Volt egyszer egy fa, és nagyon szeretett egy kisfiút. A fiú mindennap meglátogatta. Leszedegetett leveleiből koszorút font, hogy eljátssza az erdők királyát, felmászott törzsére és ágaira akaszkodva hintázott. Evett a gyümölcséből és bújócskázott lombja között. Amikor elfáradt, a fa leveleinek árnyékában aludt el, mialatt a lombozat altatódalt susogott.
A kisfiú kis szívének teljességével szerette a fát. És a fa boldog volt. De az idő múlt, a fiú pedig növekedett. Amikorra felnőtt, a fa gyakran maradt magára. Egy nap azután a fiú újra meglátogatta a fát. Ez azt mondta:
- Gyere hozzám, kisfiam, mássz fel a törzsemre, hintázz ágaim között, edd gyümölcsömet, játsszál lombom között és légy boldog.
- Túlságosan felnőttem már ahhoz, hogy fára másszak és játszadozzak-válaszolta a fiú-, olyasmit akarok vásárolni magamnak, ami szórakoztat, pénzre van szükségem. Tudsz nekem pénzt adni?
- Sajnos- felelte a fa -pénzem nincs, csak levelem és gyümölcsöm van. Szedd le gyümölcsömet, kisfiam, és add el a vásárban. Így lesz pénzed és boldog lehetsz.
Ekkor a fiú felkapaszkodott rá, leszedte és elvitte az összes gyümölcsöt. És a fa boldog volt. De a fiú sokáig elmaradt és a fa szomorkodva várt. Majd egy nap a fiú visszatért. A fa reszketett az örömtől úgy mondta.
- Gyere hozzám kisfiam, mássz törzsemre, hintázz ágam között és légy boldog.
- Nincs időm fára mászni, túl sok a dolgom. Házat szeretnék és feleséget, gyerekeket. Házra van szükségem. Tudsz nekem házat adni?
- Házam nincs- mondta a fa -, az én otthonom az erdő. De ágaimból készíthetsz magadnak házat és akkor boldog leszel.
A fiú lefűrészelte a fa összes ágát, el is vitte őket, hogy faházat építsen magának belőle. És a fa boldog volt.
A fiú sokáig nem jött. Amikor végre megérkezett, a fa olyan boldog volt, hogy szinte alig tudott megszólalni.
- Gyere hozzám, kisfiam- mondta - gyere hozzám játszani.
- Túl öreg és szomorú vagyok már a játékhoz- válaszolta amaz -,egy bárkára vágyom, hogy messzire elhajózzam innen. Tudsz nekem bárkát adni?
- Vedd a törzsemet, készíts magadnak bárkát belőle- felelte a fa, azzal messzire elhajózhatsz és ott boldog lehetsz.
Ekkor az ember kivágta az egész törzset és bárkát készített belőle, hogy elmeneküljön vele, elhajózzon onnan. És a fa boldog volt...de nem teljesen Sok-sok idő múlva visszatért az ember.
- Nagyon sajnálom, kisfiam, de már semmim sem maradt, amit neked adhatnék. Gyümölcsöm már nincs.
- A fogaim már nem képesek gyümölcsbe harapni- volt a válasz.
- Nincsenek már ágaim sem- folytatta a fa-, nem tudlak már hintáztatni.
- Túl vén vagyok már ahhoz, hogy faágon hintázzam.
- Nincs már törzsem sem, amelyre felmászhatnál.
- Túl öreg és fáradt vagyok már a famászáshoz.
- Nagyon el vagyok keseredve- sóhajtott a fa-, annyira szeretnék neked valamit adni, de már semmim sincs, amit adhatnék. Öreg fatönk vagyok immár. Igazán sajnálom...
- Most már nincs sok mindenre szükségem- válaszolta amaz-, csak egy csendes, nyugodt kis helyre vágyom, ahol leülhetnék. Igazán elfáradtam már.
- Nos hát- mondta a fatönk, úgy kihúzva magát, amennyire csak tudta -, íme itt egy öreg tuskó, épp arra jó, hogy ráülj és kipihend magad. Ülj le hát és pihenj meg nálam. Az öregember így is tett. És a fatönk BOLDOG volt.
Isten szeret korodtól függetlenül. Élj elhívásod szerint, hogy amikor te is megöregszel BOLDOG lehess.

Szeretettel Bíró Laci
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Di 26. Dez 2023, 05:40

Karácsonyi gondolatok.

Karácsony van, Szenteste, most vittem haza az édesanyámat és nézem az üres, kihalt utcát. Most a koldusok is fedett, meleg helyre és közösségbe, társaságba mentek.
Csend van, és nyugalom. Időnként egy – egy pár sietős léptekkel megy még az elkésett esti vacsorára szeretteihez. Ki van világítva a Budapest belvárosa csodálatos fényekkel, de érdekes módon bennem nincs karácsonyi hangulat, mint azokban a sietős emberekben, akik lekésett vacsorájukhoz sietnek. És azon gondolkozom, hogy miért nincs bennem különleges érzés? De hamar rájöttem a válaszra!
Én az év minden napján karácsonyt tartok, nekem az év minden napja és órája ünnep, és így élem az életem. Ezért nekem a karácsony érzelmileg ugyanolyan nap, mint az év bármelyik napja!
Sok ember kizárólag a szeretet ünnepére időzíti látogatásait rokonaihoz, belefulladnak az ajándékozásba, pótolva az egész évi szeretetlenséget, a kihagyott szép szavakat, a meleg simogatást, a törődést, de ne gondolják ezek az emberek, hogy a pénztárnál kifizetett számlával rendezik adóságukat! Sok elhagyott embertársunknak fontosabbak az évközben kapott meleg szavak, mint az egyszeri, ajándékokkal tömött szatyrok.
Évközben, a magányos hétköznapok szürkeségében édesanyák, édesapák, nagymamák, testvérek, elhagyott gyermekek várják, hogy rájuk nyissák az ajtót, telefonon felhívják őket szeretetteik, fontos nekik, hogy érezzék a törődést, és azt, hogy még fontosak valakinek a számára!
De soha nem késő magunkba nézni, önkritikát gyakorolni, és kinyújtani segítő kezünket a másik felé! Életünk nagy lépése az is, ha felismerjük, ha valami bűnt követtünk el valakivel szemben, aki már eljut erre, nagy lépést tett. Mert ez a bűnbánattal jár, és ennek utána a bocsánatkérés a következő lépése.
És ha nem mi követtünk el bűnt, hanem velünk szemben követték el, akkor a legnagyobb, amit MI tehetünk, hogy elfogadjuk az alázkodva kinyújtott bocsánatkérő kezet, és mindenkinek mindent megbocsátunk, és a szeretet érzésével pecsételjük meg ezt a pillanatot. És erre nagyon alkalmas a karácsony, és az is, hogy ha kell MI tegyük meg az első lépést!
Karácsonykor eszünkbe jut egy 33 éves fiatalember, aki vérét áldozta értünk, leköltözött a fizikai síkra a legmagasabb szellemi szférából, hogy szeretetet hirdetve megmentsen minket szenvedése árán egy örök életre. Ha igaziból a szívünkben él a Krisztusi szeretet, akkor ne csak karácsonykor, hanem az év minden napján éljünk a Hegyibeszéd csodálatos tanítása szerint.
Édes Jézusom, köszönöm, hogy meghaltál értem a kereszten. Befogadlak, mint Uramat, megváltómat. Kinyitom előtted életem kapuját, és kérlek, irányítsd úgy az életem, ahogyan azt Te szeretnéd. Ámen.

Karsay István
Budapest.2005.december 24.

UI:

Szabó Judit
A karácsony spirituális jelentése
https://www.youtube.com/watch?v=0AIGLs3xALM
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Mi 27. Dez 2023, 06:09

Egy idős férfi vonat belsejében állt, felállt, és azt mondta az utasoknak: ′′ JÉZUS HAMAROSAN JÖN!" Egy nő azt kiáltotta: ′′ Fogd be, te nem tudsz semmit, és Jézusod nem is létezik." A az öregember zavarba jött és leült. Isten azonban kitartott a szívére, hogy újra felemelkedjen, és Jézus eljöveteléről beszéljen. Engedelmeskedett Isten szavának, és újra felállt, mondván: Jézus visszatér, bűneink megtérésére van szükségünk, és elfogadjuk Őt ma. Ekkor az asszony, aki előtte kiabált, feltámadt gyermekével mellette az ülésen, és támadd meg szegény öregembert. Ahogy tovább támadt szegény öregemberre, a gyermeke azt mondta neki. , ′′ Ne üsd többé, anyu, ő egy Istentől küldött." Aztán a nő térdre borult és sírni kezdett!
Az öreg megkérdezte tőle: ′′ Miért sírsz?"
Az asszony azt mondta: ′′ A fiam néma volt és most beszél!"

A történet tanulsága: nem számít, mivel nézel szembe az életben, soha ne hagyd abba, hogy bízz Istenben.


UI:

Nem kotyogok nagyon bele, de majdnem az összes kisgyermek látja, és haja őket, Ők a sötétben félő gyermekek az árnyaktól!
http://titkokszigete.hu/az-egesz-vilag- ... cL0LFYJlGQ
--
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Fr 29. Dez 2023, 06:57

Szánj öt percet erre, és olvasd el ezt a történetet!

A kisfiú felöltözött a hideg idő miatt, majd így szólt az apukájához.
– Apa, készen állok!
Az apja, a lelkész ezt mondta.
– Készen állsz, fiam?
– Apa, ideje kimenni és szétosztani a szórólapjainkat.
Az apa ezt válaszolta.
– Fiam, hideg van odakint, és esik az eső.
A gyermek csodálkozva nézett az apjára, és így szólt.
– De apa, az embereknek tudniuk kell Istenről az esős napokon is!
Az apa ezt felelte.
– Fiam, nem megyek ki ebben az időben.
A gyermek ekkor ezt mondta.
– Apa, mehetek egyedül? Kérlek, kérlek, kérlek!
Az apja várt egy pillanatig, majd így szólt.
– Fiam, elmehetsz. Itt vannak a szórólapok, legyél óvatos.
– Köszönöm, apa!
Ezzel a fiú elindult az esőben. A 11 éves gyerek végigjárta a falu összes utcáját, szórólapokat osztogatott azoknak, akikkel találkozott.
Két óra séta után az esőben, hidegben és az utolsó szórólappal a kezében, megállt az utcasarkon, hogy lát-e még valakit, akinek átadhatja a szórólapot, de az utcák néptelenek voltak. Azután visszatért az első házhoz, amit látott, egészen a bejárati ajtóig sétált, többször megnyomta a csengőt, és várt, de...
Mivel senki sem válaszolt, elindult, de valami megállította. Az ajtó felé fordult, újra megnyomta a csengőt, és dörömbölni kezdett az ajtón. Várt. Végül kinyitották az ajtót. Kijött egy hölgy nagyon szomorú tekintettel, és megkérdezte.
– Mit tehetek érted, fiam?
A gyermek ragyogó szemekkel és gyönyörű mosollyal ezt mondta.
– Asszonyom, sajnálom, ha megzavartam, de csak azt akarom mondani, hogy Isten igazán szereti önt. Azért jöttem, hogy önnek adjam az utolsó szórólapomat, amely Istenről és az Ő nagy szeretetéről beszél.
A fiú ekkor átadta neki a szórólapot.
A hölgy köszönetet mondott.
– Fiam, Isten áldjon!
A következő szombat reggelen, amikor elkezdődött az Isten-tisztelet, a lelkész ezt kérdezte.
– Van-e valakinek bizonyságtétele vagy valami, amit meg akar osztani velünk?
Az imaterem utolsó sorában felállt egy idősebb hölgy, és ragyogó szemel elkezdett beszélni.
– Ebben a gyülekezetben senki sem ismer engem. Soha nem voltam itt, és nem is voltam keresztény. A férjem régen meghalt, teljesen egyedül hagyott ebben a világban. A múlt szombaton különösen hideg volt, és esett az eső, a szívemben pedig mélységes csüggedés honolt. Úgy éreztem, az út végére értem, nem volt reményem, és nem akartam élni. Egy székre álltam, és egy kötelet a mennyezetre erősítettem; majd felmásztam a székre, és a kötél másik végét a nyakam köré tettem. Magányos és összetört szívű voltam. Éppen ki akartam rúgni magam alól a széket, amikor hirtelen meghallottam a csengőt és a kopogást. Ezért arra gondoltam, várok egy percet, hogy aki csenget, végre elmenjen. Vártam és vártam, de az ajtón valaki egyre erősebben kopogtatott. Olyan nehéz lett a szívem, hogy már nem tudtam figyelmen kívül hagyni.
Az asszony néhány percre megpihent, majd folytatta a bizonyságtételt.
– Szóval, azon tűnődtem, vajon ki lehet az. Senkit nem vártam, aki meg akart volna látogatni! Levettem a nyakamról a kötelet, és kinéztem az ajtón, miközben a csengő még mindig szólt, és az ajtón még mindig dörömbölt valaki. Amikor kinyitottam az ajtót, nem hittem el, ami a szemem elé tárult! Az ajtóm előtt a legsugárzóbb és legangyalibb gyermek volt, akit valaha is láttam. A mosolya, ó, soha nem tudom leírni! Azok a szavak, amiket szelíden mondott, az olyan régen halottá lett szívemet újra életre keltették! „Asszonyom, csak azt akarom mondani, hogy Isten igazán szereti önt!” Amikor az angyali gyermek eltűnt a hideg, esős időben, becsuktam az ajtómat, és elolvastam a szórólap minden szavát. Aztán bementem a szobába, hogy levegyem a kötelet a mennyezetről. Már nincs szükségem arra. Amint látják, a Király boldog lánya vagyok. Amikor a fiúcska elment, eszembe jutott, hogy személyesen jöjjek el köszönetet mondani Isten angyalának, aki időben jött, hogy megmentse az életemet az örök megsemmisüléstől, és megismertessen az örökkévalósággal! Ó, Istenem, köszönöm!
Mindenki sírt az imateremben.
A lelkész lejött a szószékről, a karjaiba vette a fiát, és felzokogott.
Kérlek, tedd lehetővé, hogy ezt az üzenetet elolvassák azok, akik várnak erre; miután elolvastad, add tovább másoknak is.
Ne feledd, Isten Igéje nagy változást hozhat valakinek az életében, soha ne szégyelld terjeszteni! Egyszerűen nem tudhatjuk, kinek az életét változtathatjuk meg a tetteinkkel vagy a szavainkkal.
Szóval, ne tegyünk különbséget! Isten szemében minden ember értékes.

UI:

Én 4 barátomnál ha késeik 5 percet felakasztja magát....
de a SORS úgy intézte, hogy odaértem.. volt akinél ott lógott a akasztó kötél!
Mindegyik él ma is

UI2:


Duna evangélium
https://www.youtube.com/watch?v=I1kuJJbGoN0
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Sa 30. Dez 2023, 05:26

Amit kimondasz

Egy este, naplemente idején, háza küszöbén elmélkedett a földműves és élvezte a hűvös estét. Közelében volt egy út, amely a faluba vezetett. Jött valaki, és amikor meglátta a gazdát, elgondolkozott:
- Ez egy lusta férfi lehet, nem dolgozik, és az egész napot a küszöbén ülve tölti el.
Később egy másik utas jött arra. Ő pedig ezt gondolta:
- Ez a férfi egy szoknyavadász. Csak azért ül itt, hogy a lányokat nézze és megjegyzést tegyen rájuk.
A harmadik idegen, aki a helység felé igyekezett, így gondolkozott:
- Ez a férfi biztosan egy szorgalmas ember. Napközben sokat dolgozott és egész este élvezi a megérdemelt pihenést.
Túl sokat mi sem tudhatunk a földművesről, aki az ajtó előtt ült. Annál többet a három férfiról: az első egy lusta ember volt, a másodikban tisztátalan indulatok voltak, a harmadik pedig egy dolgos ember volt.
Amit kimondasz, az rólad beszél, különösen, ha másról teszed!
(Ismeretlen szerző)
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » So 31. Dez 2023, 07:04

A legjobb jövő

- Nem számít, hogy mennyire jó valaki, mindenképpen fájdalmat okoz neked olykor. És ezért meg kell bocsátanod neki.
- Hogy évek kellenek a bizalom kiépítéséhez, de elég néhány másodperc a lerombolásához.
- Hogy nem kell megváltoztatnunk barátainkat, ha megértjük, hogy a barátok változnak.
- Hogy a körülmények és a környezet hatnak ránk, de magunkért csakis mi vagyunk felelősek.
- Hogy vagy Te tartod ellenőrzés alatt a tetteidet, vagy azok fognak Téged.
- Megtanultam, hogy a hősök olyan emberek, akik azt tették, ami szükséges volt, szembenézve a következményekkel.
- Hogy a türelem rengeteg gyakorlást igényel.
- Hogy vannak emberek, akik szeretnek bennünket, de egyszerűen nem tudják, hogyan mutassák ki.
- Hogy olykor az, akire azt hinnéd, hogy megadja neked a kegyelemdöfést, ha már a földön fekszel, egyike azon keveseknek, akik segíteni fognak neked felállni.
- Hogy csak azért mert valaki nem úgy szeret téged, ahogyan te szeretnéd, ez nem azt jelenti, hogy nem szeret téged teljes szívével.
- Hogy nem mindig elég, ha megbocsát nekünk valaki. Az esetek többségében te vagy, akinek meg kell bocsátani magadnak.
- Hogy nem számít, hány szilánkra tört a szíved: a világ nem áll meg, hogy megvárja, míg összeragasztod.
- Amikor a boldogság kapuja bezáródik, egy másik kinyílik, de sokszor olyan hosszan nézzük a zárt kaput, hogy nem vesszük észre a számunkra kinyitott kaput.
- A legjobb fajta barát az, akivel sétálgathatsz vagy beülhetsz egy kapualjba, anélkül, hogy egy szót is váltanátok, és amikor elváltok, úgy érzed, hogy ez volt életed legjobb beszélgetése.
- Igaz, hogy nem tudjuk igazán, mink van, amíg el nem veszítjük, de az is igaz, hogy nem tudjuk, mi az, ami hiányzik, amíg nem birtokoljuk.
- Álmodj, amit csak akarsz; menj, ahova szeretnél; légy az, aki szeretnél,...
- Kaphatsz elég boldogságot, hogy kedvessé tegyen, elég nehézséget, hogy erőssé tegyen, elég fájdalmat, hogy emberivé tegyen, elég reményt, hogy boldog lehess.
- A legjobb jövő az elfelejtett múlton alapszik. Nem élhetsz jól, ha előbb nem felejted el a múlt csődjeit és fájdalmait.
(Ismeretlen szerző)
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Mo 1. Jan 2024, 05:20

A szeretet gyógyító ereje
A szeretet benned van, csak az a kérdés, hogy mennyire engeded kinyitni, azt a kiskaput, amin keresztül eljuthat másokhoz is.
Amikor feltárul a szíved, akkor a szívcsakrád is gyógyul. Hirtelen úgy érzed, hogy mindent kiadnál magadból, és semmit sem kell megtartanod, mert úgy is visszakapod. Sőt még többet is, mint amit vártál.
Ha engeded a szeretetet áramolni, vagyis nem csak kiadsz magadból, hanem be is engeded a szívedbe, akkor a szeretet áramlásán keresztül gyógyul a lelked is.
Ugyan olyan fontos, a szeretet befogadását megtanulni, mint a kiadását.
Sokan panaszkodnak, hogy úgy érzik, őket nem szereti senki. Pedig ez biztosan nincs így, csak valamiért nem merik elfogadni a szeretetet másoktól. Talán félnek attól, hogy akkor nekik is viszonozni kell a szeretetet. A szeretetet soha nem kell viszonozni, ez nem egy kötelező műfaj! Ezt mindenki magában érzi. Soha nem szabad, hogy rutinná váljon, mert az már nem az önzetlen szeretet. Akkor már nem tiszta a szándék mögötte.
Az önzetlen, tiszta szándékú szeretettel gyógyítod önmagad, és azt akinek adod. Hiszen a szeretet ,,minden".
A szeretet mindenben benne van. Fűben, fában, a galambok turbékolásában, a hajnali napfelkeltében, és az esti naplementében, az ételben - melyet szeretettel készítenek....
Aki képes felismerni ezeket az ,,apróságokat", az felismeri a jót is. A jó, pedig pozitív energiát gerjeszt, ami kitisztítja a negatív beidegződéseket, és ezáltal a gyógyító folyamatok beindulnak.
És, hogy honnan tudod, hogy tiszta szeretetet adtál?
Utána nem gondolsz arra, hogy mégse kellett volna! Nincs olyan érzés benned, hogy: Túl sokat adtam! És alig kaptam valamit.
Nem vársz érte cserébe semmit, és legközelebb is megtennéd. És minden körülmények között örülsz annak, hogy így tettél.
(Szerzője ismeretlen)
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Di 2. Jan 2024, 04:59

Ada mediális közlés Függőségek
Drága gyermekem!

Több lélek részéről felszállni látszottak aggodalommal és félelemmel megtelt kérdések, amire már több hónappal ezelőtt megadtuk a választ, csak akkor mindenki tiltakozott és hitetlenkedett. Szinte mindenki részéről csak úgy sugárzott felénk a tiltakozás az ellenvélemény, merthogy az emberek lelkivilága összenőtt a számítógéppel és az életüket el sem tudja senki képzelni számítógép nélkül! Már akkor felhívtuk a figyelmet az ezzel járó veszélyekre, de szinte senki sem hitte el az igazunkat, csak már akkor, amikor a végveszély szele érintette meg lelketeket. Azt mondta az Úr: „Előre megmondtam néktek, hogy ne féljetek, hogy higgyetek.”
Mi előre megmondottuk néktek, de nem hittetek szavainknak, hanem azt mondtátok, hogy: „Meg kell vizsgálni a jelentkező szellemeket.” (Nem akar ez feddés lenni gyermekem, hanem a tények közlése.)
Már akkor felhívtuk a figyelmet arra, hogy amennyire csak lehet, mellőzzétek a számító gépeket és a telekommunikációs eszközöket, mert megíratott a jelenések könyvében, hogy az emberek leborulva imádják a fenevad, vagy a sátán beszélő képét. (Gyakorlatilag teljesen mindegy, hogy fenevad, v. sátán!)
Az ilyen eszközöknek mindig is „három végük” volt: Kettő a két fél kezében, míg a harmadik a „odafent.” Eleve azzal a céllal jött létre, hogy legyen egy harmadik része is dolognak, nem a ti könnyebbségetek miatt, de felhívásunkat senki nem fogta komolyan!
Azt is mondtuk már nektek, hogy amikor mindenki erre a szisztemre áll rá, akkor hirtelen megszűntetik a dolgot és a világ összeomlik.
Ne kössétek hozzá a lelketeket semmilyen múló dologhoz, amely ma van, „holnap a kemencébe vetik”. Így is már elvonó kúráknak, szanatóriumoknak kellett létrejönniük a függőség miatt, amelynek a fenntartása bizony komoly összegekbe kerül.
Tanuljátok már meg, hogy amit ők adnak, az kizárólag az ő céljaikat szolgálja és nem a tiéteket! Ez benne a sátáni. És az emberek viszont simán minden gyanú nélkül élnek azokkal a lehetőségekkel, amelyek a megrontásukra adatnak.
Vigyázzatok és imádkozzatok gyermekem, hogy kísértésbe ne essetek!
Ada, 2020.12.30.

Saját megjegyzés:
Mondjuk az emberek nagy része hülyeségekre használja a számítógépet, és a telefont, unalmukban beszélgetnek, függők lettek.
Én például szigorúan munkára! Ügyintézés és tanítás.
De ha nem lenne áram, így se gép se telefon nem tudnának mit csinálni, nincs könyvük, sőt mindent az interneten kell intézni, ügyeket, számlákat. Rákényszerítenek minket!
Bankok is mindent online intéznek, nem is tudom mi lenne ha nem lenne áram és internet!
Karsay István


UI:

Egy rendkívüli mechanizmusnak lehetünk tanúi
https://www.youtube.com/watch?v=mnF6XqyPqsw
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Mi 3. Jan 2024, 06:23

Hallgatni arany
Az egymásra figyelés fontosságáról

Figyelj és hallgass meg. Ha arra kérlek, hogy hallgass meg és Te tanácsot adsz nem teljesíted a kérésemet.
Ha arra kérlek, hogy hallgasd meg érzéseimet, és Te elmagyarázod miért rossz, hogy így érzek akkor rám tiportál.
Ha arra kérlek, hogy hallgass meg és Te úgy érzed, hogy valamit tenned kell, hogy a problémám megoldódjon, bocsáss meg, de én úgy érzem, hogy Te süket vagy.
Nem kértem mást, csak hogy figyelj rám és hallgass meg.
Nem kértem, hogy tanácsolj, sem, hogy tegyél, nem kértem mást, csak, hogy hallgass meg.
Nem vagyok tehetetlen, csak gyönge és elesett.
Amikor teszel valamit helyettem amit nekem kell megtennem, csak megerősíted félelmemet és gyöngeségemet. De ha elfogadod, hogy úgy érzek, ahogy érzek még ha ez az érzés számodra érthetetlen is, lehetővé teszed, hogy megvizsgáljam és értelmet adjak az érthetetlennek.
Ha ez megtörténik, a válasz világossá válik és tanácsra sincs szükség.
Talán azért használ sok embernek az imádság, mert Isten nem ad tanácsot, sem megoldást, figyel és meghallgat, a többit ránk bízza.
Tehát Te is, kérlek figyelj rám, és hallgass meg. Ha szólni akarsz, várj egy ideig és akkor már én is tudok Rád figyelni.
(Ismeretlen szerző)


UI:

A NEMZET FELOSZTÁSA - Visszhang Utolsó idők
https://www.youtube.com/watch?v=0jiS3gx7hh8


Csodák könyve
https://videa.hu/videok/film-animacio/a ... mElrVUpqiM
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Fr 5. Jan 2024, 05:23

Rabindranath Tagore
Anyaság

- Honnan jöttem? - kérdezte édesanyját a gyerek. - Hol szedtél fel engem?
Az anya keblére vonta magzatát, majd könnyes mosollyal szólt:
- Szívemben rejtőzködtél, kedvesem, mint örök vágy. Jelen voltál játékaim babáiban, és ha istenszobrot gyúrtam agyagból, téged formáltalak öntudatlan. Házunk istenségében is téged tiszteltünk. Éjfél reménységeiben és szerelmemben, sőt már az anyám álmaiban is.
Otthonunk halhatatlan őrzőszelleme táplált emberöltők óta. Leánykoromban, amikor szirmait bontogatta lelkem, virágillatként lebegtél fölötte. Szelíd lényed úgy virágzott tagjaimban, miként felhő bíborfénye napfelkelte előtt. Ég küldötte kedvenc, hajnal ikertestvére, a földi lét nagy folyama partra vetett bennem.
Arcodba nézek, és megfoghatatlan érzés tölt el: Te, ki mindnyájunké vagy, enyém lettél.
Félelmemben, hogy elveszítelek, magamhoz szorítlak erősen. Csodás varázslat két gyönge karomba zárta a világ legdrágább kincsét.


UI:


Mennyben járt gyerek
https://www.youtube.com/watch?v=JHqE9v8zMi0
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Sa 6. Jan 2024, 04:57

Egyszerű gondolatok

Egy 92 éves kicsi, idős ember, szépen megfésülködött, megborotválkozott, felöltözött, és reggel 8 órakor elindult az idősek otthonába. 70 éves felesége nemrég hunyt el, s ezért úgy érzi, muszáj elhagyni házát.
Az idősek otthona előterében várakozik, s ránk mosolyog mikor azt mondjuk neki, hogy kész a szobája. Miközben a lift felé tartunk, röviden elmondom neki milyen is az ő kis szobája, elmesélem neki azt is milyen színű a függöny és az ágytakaró. Nagyon tetszik, s lelkendezik, mint egy 8 éves kisgyerek, aki most kapja meg élete első szobáját.
- Kedves Mihály, még nem is látta a szobát, várjon egy kicsit.
- Az nem baj közli. A boldogság az mindentől független dolog. A boldogságot függetlenül választom. Az, hogy a szoba tetszik-e vagy sem, nem a bútoroktól függ vagy a dekorációtól az attól függ, ahogy én látom. Én már a fejemben eldöntöttem, hogy a szoba tetszeni fog. A döntésemet minden reggel az ébredésemnél hozom.
Dönthetek úgy, hogy a napomat az ágyban töltöm, és számolom hány testrészem nem működik, mely részeim fájnak vagy köszönetet mondhatok az égnek a testrészeimért, melyek jól működnek.
Minden nap egy ajándék, ha ki tudom nyitni a szemem, az új napra koncentrálok, a szép emlékekre, melyeket az életem során gyűjtöttem össze. Az öregség az olyan, mint a bankszámlád. Azt veszed le, amit összegyűjtöttél.
Ezért az én tanácsom, hogy sok-sok boldogságot és szépet rakjál félre emlékeid bankszámlájára. Köszönöm, hogy hozzájárultál a bankszámlámhoz, ahová még tovább gyűjtögetek. Emlékezz ezekre az egyszerű gondolatokra ahhoz, hogy boldog legyél.
1. Szabadulj meg a gyűlölettől
2. Szabadulj meg az aggodalmaktól
3. Élj egyszerűen
4. Adjál többet
5. Várj kevesebbet

Szeretettel Bíró Laci

UI:

Hétvégi filmajánló


A Találkozás 2 Elveszett Paradicsom 2012
https://www.youtube.com/watch?v=Z1zivZTeJ3A
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » So 7. Jan 2024, 06:08

A lelkem másához

Nem tudom, hol vagy: a földön élsz-e vagy csillagsugárok szárnyán
Új életre vársz, mint legszebb rózsabimbó az örök élet fáján?...
Nem tudom, hol vagy: Alfa-csillaglépben, Orion ködében,
Vagy fönt a tejuton, angyallá vált lelkek fehér köntösében?...
Nem tudom, hol vagy, de mindig téged látlak, bárhova tekintek.
Lehet, hogy itt élsz a földön, tán épp te vagy, kinek most búcsút intek,
Kihez kegyetlen voltam, akit megaláztam, s aki most halálom…
Nem todom, hol vagy, de halálon innen, életen túl a te szemed látom
Előttem lobogni, szíved is dobogni hallom alva, ébren…
Fönt élsz-e Isten országában, mondd, vagy akit én kevélyen
Eldobtam magamtól, te vagy talán? Felelj, kiálts nekem!
Két karom feléd tárom az éjszakában… Ugye – te vagy velem,
Ha testben távol élsz is, életem minden bajában, örömében?
Szeretsz és szeretlek, ha az vagy is, kit most hagytam el éppen!
Nem tudom, hol vagy… Ha ismertelek is és egyszer szerettelek,
Meghaltál számomra, kit feltámasztani én sohasem merek…
Mikor találkozunk? Talán egy eljövendő élet hajnalán?
De bárhol lássalak, már szenvedtem annyit, szerettem is talán,
Hogy itt a földön ismét, vagy új csillagvilágok ismeretlen táján,
Eltévedt, dacos szerelmem, te legszebb rózsabimbó az örökélet fáján,
Rád ismerjek újra két szelid csillagról, a szemed kékjéről –
Vagy álmokat rejtő, könnyen elfelejtő éjszín sötétjéről!
Nem tudom, hol vagy. Azt sem, hogy az élet sötét útvesztőjén újra mikor látlak…
Egyet tudok, érzek: sóvárgó lelkemmel, szerelmes szívemmel, én csak téged várlak!
R. t.
Dr. Balogh Barna
Olvasóink – bizonyára – mindannyian ismerik Dr. Balogh Barna testvérünk nevét, akit a Jó Isten arra szemelt ki földi vándorútjára indulása előtt, hogy a keleti bölcseletet a nyugati embertestvérekkel megismertesse. Megáldotta őt a nyelvtehetség gazdag ajándékával, amely tehetséget a jó sáfárhoz illően ki is fejleszt magában. Eddig is sokat köszönhetünk neki és kérjük a Jó Istent, hogy minden betű, amit leír áldásként hulljon élete útjára. Az fentebb közölt verse az elszakadt és egymást kereső duálok örök, sóvárgó szerelméről szól, melyet szebben még senki nem énekelt. (Szerk.)
Forrás: Égi Világosság

Angyalok városa
https://videa.hu/videok/film-animacio/a ... tpV_xmAI3c
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Mo 8. Jan 2024, 06:15

Az emberré válás szabályai

1. Kapsz egy testet. Akár tetszik, akár nem, földi léted egész tartalmára ez a tiéd.
2. Tanulsz. Teljes óraszámban látogatod az Élet nevű szabadegyetemet, ahol mindennap módod nyílik arra, hogy valami újat tanulj. Talán szereted az így szerzett ismereteket, talán lényegtelennek vagy ostobaságnak tartod őket.
3. Nincs balsiker, csak tanulság. A fejlődés próba szerencse folyamat, azaz kísérletezés. A “sikertelen” kísérletek éppúgy a folyamat részét képezik, mint az “eredményesek”.
4. A lecke addig ismétlődik, míg nem tanulsz belőle. Ugyanaz a lecke a legkülönbözőbb formákban kerül eléd, amíg meg nem érted a tanulságot. Miután felfogtad, továbbléphetsz a következőhöz.
5. A tanulásnak soha nincs vége. Minden életszakasznak megvannak a maga leckéi, amelyek várnak rád, ha megéred azt a kort.
6. Semmivel sem jobb “ott”, mint “itt”. Mire eljutsz “oda”, az “amott” még vonzóbbnak tetszik.
7. Mások pusztán éned tükörképei. Semmit sem szerethetsz vagy gyűlölhetsz valaki másban, ami ne azt tükrözné vissza, amit magadban szeretsz vagy gyűlölsz.
8. Rajtad áll, hogy mihez kezdesz az életeddel. Rendelkezésedre áll minden eszköz és erőforrás. Tőled függ, hogy használod őket. Tiéd a választás joga.
9. A válaszokat magadban találod. Az élet kérdéseire magadban lelehetsz feleletet. Nincs más dolgod, mint nézni, hallgatni és bízni.
10. Mindezt úgyis elfelejted.

Szeretettel Bíró Laci

UI: Mediális közlés:

https://www.youtube.com/watch?v=vIbv-uB9iTc

Evangéliumi spiritizmus mediális közlések lejátszási listák
https://www.youtube.com/channel/UCBFuwa ... /playlists
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Di 9. Jan 2024, 05:24

NévtelenSzellemTudás Megjelenta szellemtani közleményekben 1929-ben Tudás!Vajon tudhat-e az ember valamit anélkül, hogy a sátán szolgálatába ne állítanáazt?! Vajon nem használja-e ki a megtévesztés fejedelme az emberfejletlenségét, tökéletlenségét?! Vajon nem a sátán sugalmazza-e a félműveltet,az ismeretnek félútján megállót arra, hogy pénzért, hatalomért, kiváltságértodadobja a sátánnak a tudományt és vegyen rajta magának, az ő testénekkényelmet, dicsőséget, elismerést, anyagi javakat és vele együtt gőgöt,hiúságot, testi előnyöket?! S amikormindezzel betelt, vesz magának Istentől való eltávolodást, -- a legjobbtudástól való elszakadást?! Mert azt hiszi, hogy az ő tudásán kívül nincs mástudás, nincs más világosság, s magát Istennek képzelve, megszédül a testiéletnek pillanatában és az Istennel való összeköttetést megszakítja, a Hozzávaló ragaszkodást megszünteti, egyszerre csak úgy érzi, hogy inog, sőt eltűnika talaj a lába alól és hullik lefelé, hullócsillag módjára. Szondi Miklos Megbocsátás
https://www.youtube.com/watch?v=wRyELjVlIKQ

és friss mediális közlések

Evangéliumi spiritizmushangoskönyv lejátszási listákhttps://www.youtube.com/channel/UCBFuwaVt6sNC5aqUPrn2qZg/playlists https://www.youtube.com/watch?v=w4LTFOLxZqI https://www.youtube.com/watch?v=hf0NQ5oSZoM https://www.youtube.com/watch?v=KDe_tigAh2Q https://www.youtube.com/watch?v=yJXn394Ez_8 https://www.youtube.com/watch?v=hY4EiSVHsQI https://www.youtube.com/watch?v=FIUelzdYnkI https://www.youtube.com/watch?v=3VrgNQJiSRg https://www.youtube.com/watch?v=NmM2TnwAWXI https://www.youtube.com/watch?v=ZTSC5Q9m-aM https://www.youtube.com/watch?v=vIbv-uB9iTc https://www.youtube.com/watch?v=YINwkcHiqBc https://www.youtube.com/watch?v=g4YEDts_kOQ https://www.youtube.com/watch?v=R2yfwgM5MKs https://www.youtube.com/watch?v=y1r_5_HzXGg https://www.youtube.com/watch?v=JrninOBfsQU Csodák tanítása

https://www.youtube.com/watch?v=1vSFtnCNIog https://www.youtube.com/watch?v=7Crb7njSgq8 https://www.youtube.com/watch?v=m9wdkCDJicQ
érdemes feliratkozni akit érdekel, folyamatosan lesz feltéve a tanítás! Csodák tanítása
Data, létezik ingyenes letöltés is!

https://data.hu/get/14052540/A_csodak_tanitasa_1.pdf
Innen is le lehet töltenihttps://drive.google.com/file/d/15CKBNUbSZkIPEe4CqQhhAS36ROQslEpr/view Szondi Miklós HIT
https://www.youtube.com/watch?v=h4N1hXdR5tE MakkIstván Ima misztériuma
https://www.youtube.com/watch?v=DOazdE4LRBIMakkIstván duáltörvény
https://www.youtube.com/watch?v=wHEryXtYlvcMakkIstván 8 boldogságmondás
https://www.youtube.com/watch?v=zybG8w9fSocDr. PatakyÁrpád mediális tanítása a másik világból
https://www.youtube.com/watch?v=FncnN24vBt8MakkIstván Krisztusi enneagram
https://www.youtube.com/watch?v=7e9tUJkhXCsMakkIstván Gömbszimbolika 1
https://www.youtube.com/watch?v=ZU14iuTGJ1MMakkIstván Gömbszimbolika 2
https://www.youtube.com/watch?v=sVOz93pVsr8MakkIstván Szellemi szférák
https://www.youtube.com/watch?v=r9uo9DmQmjUMakk István Tér és idő
https://www.youtube.com/watch?v=VkPXyI15EQUMakkIstván Pünkösd misztériuma
https://www.youtube.com/watch?v=VkPXyI15EQUMakkIstván A lét ősproblémái
https://www.youtube.com/watch?v=c6K-VjWrgOwKarsay Istvánszellemtani oldal
https://karsayistvan.hu/ Karsay István videók
https://www.youtube.com/@Karsayistvan Szondi Miklos Megbocsátás
https://www.youtube.com/watch?v=wRyELjVlIKQ Isten úgy szólít, hogy “Fiam!” I Kovács András Péter IForráspont 2019https://www.youtube.com/watch?v=zIlRD8sSrs4 
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Mi 10. Jan 2024, 05:42

Az alábbi történetet egy édesapa írta le:
Egy reggel álmosan támolyogtam le a nappaliba, amikor olyat láttam, amitől meghűlt bennem a vér! A lányom meztelenül aludt a kanapén egy sráccal!!! Először nem tudtam, mit tegyek. De aztán döntöttem!! Halkan reggelit készítettem, és szóltam a család többi tagjának, hogy jöjjenek le reggelizni! Figyelmeztettem őket, hogy legyenek csendben, mert még van, aki alszik!!
Mind leültünk az étkezőasztalhoz, és egyszerre kiabáltuk az étkezővel szomszédos nappaliba: “JÓ REGGELT!!!!!”.
A srác azt se tudta, hol van!!!! Soha életemben nem láttam még senkit így kipattanni az ágyból!!!
“KÉSZ A REGGELI!”-mondtam… Próbáltam kedves lenni, de a feleségem szerint ez úgy hangzott, mintha arra készülnék, hogy kitépjem szegény srác szívét.
A srác elküzdötte magát a kanapétól az étkezőasztalig, ahol a ruháit hagyta. Felöltözött és leült közénk, az asztalhoz. A fiam (aki elég magasra nőtt) megveregette a srác vállát, ránézett és megrázta a fejét…. Most már aztán tényleg megfagyott a vér a szegény fiú ereiben.
Erőltetett kedvességgel a sráchoz fordultam: “Felteszek neked egy kérdést. Nagyon fontos lesz a válasz. Már a számodra.” szegény fiú teljesen lefagyott.
“Szereted a kutyákat?” – kérdeztem…
Szerencsére a srác jó választ adott :-)…Ez volt az a pillanat, amikor mind elfogadtuk őt!
Aztán teltek a hónapok, és jobban megismertük őt. Kiderült, hogy nagyon kedves fiú. A lányommal nagyon bensőséges volt a kapcsolatuk és imádták egymást.
Nyolc hónap múlva a fiam odajött hozzám azzal, megtudta a srácról, hogy a csórinak nincs hol laknia. Az apja és az anyja is alkoholista volt, és mindketten öngyilkosok lettek. A srác parkokban és hajléktalan szállón alszik.
Szíven ütött, amit megtudtam. Itt ez a 18 éves fiatalember. Nagyon keményen és becsületesen dolgozik, hogy többre vigye, mint a szülei. Mindig mosolyog és nagyon boldoggá teszi a lányomat! Ráadásul mi is nagyon megszerettük! Rádöbbentem, hogy aggódom érte. Jobb sorsot érdemel.
Másnap adtam neki egy lakáskulcsot: „Fiam, érezd otthon magadat nálunk!!”
Ez úgy 15 éve történt, és mostanra a “befogadott fiam” és a lányom közös céget vezetnek, ami nagyon felfutott. De ami ennél is sokkal fontosabb, megajándékoztak minket három gyönyörű unokával.
Meg akartuk osztani ezt a történetet Veletek is, mert szépen megmutatja, hogy ha SZERETETTEL fordulunk mások felé, mi is jót kapunk vissza tőlük!
Ne várjunk a másikra, kezdjük el mi!

UI:

Makk István Gömbszimbolika 2
https://www.youtube.com/watch?v=sVOz93pVsr8
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Fr 12. Jan 2024, 04:40

A DENEVÉR

Egykoron háború támadt a madarak és a négylábú állatok között. Igazából senki sem emlékezett a viszály okára, a madarak és a vadak mégis véres csatákat vívtak. Néhány ütközet után eldőlni látszott a harc: a négylábú állatok kerekedtek felül. A denevér ekkor kivált a madarak seregéből, és elment az állatokhoz.
Ékesszólóan dicsérte haditechnikájukat, nyájas szóval hízelkedett a győzteseknek.
A következő ütközetben a madarak élére az erős szárnyú és csőrű sas állt. Erélyes szóval biztatni kezdte a madarakat, s élen járt a harcban, körmével tépte a vadak szőrét, csőrével vagdosta a fejüket.
A harc eldőlt: a négylábú állatok menekülésre fogták a dolgot, a madarak pedig győzelmüket ünnepelhették. A denevér is ott ült velük az ünnepi lakomán. A háború véget ért, a négylábú állatok és a madarak békét kötöttek egymással. A madarak azonban nem felejtették el a denevér pálfordulását. Magukhoz hívták, s kérdőre vonták, miért állt át az ellenség táborához, amikor vesztésre álltak.
Mivel a denevér semmi elfogadható válasszal szolgálni nem tudott, a madarak ítélkeztek felette. Kitépdesték tollait, s elűzték maguk közül. Azóta van az, hogy a denevérek a madaraktól távol, éjszakai életet élnek.
Tanulság: "Az állhatatosság és hűség meghozza gyümölcsét, az árulást megtorlás követi."


UI:


ADHD Almási Kitti
https://www.youtube.com/watch?v=Rxyh37S9twk
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Sa 13. Jan 2024, 05:08

Isten és Te

Egyedül Isten tud alkotni, de az alkotást te tudod érvényre juttatni.
Egyedül Isten tud életet teremteni, de te tudod tovább adni,
Egyedül Isten adja az egészséget, de te tudod azt megtartani,
Egyedül Isten ajándékozza a hitet, de belőled árad a bizonyosság.
Egyedül Isten tud reménységet ültetni, de te tudsz társadnak bizalmat szavazni.
Egyedül Isten képes szeretetet ébreszteni, de te tudsz mást szeretni.
Egyedül Isten adja a békét, de te a mosolyt,
Egyedül Isten Istentől az erő, de te tudsz a csüggedtbe erőt önteni.
Egyedül Isten az út, de te tudod azt másoknak megmutatni.
Egyedül Isten a fény, de te tudsz mások szemébe ragyogást hozni.
Egyedül Isten teszi a csodát, de te hozod hozzá az öt kenyeret és a két halat.
Isten egymagában mindenre képes, mégis úgy látja jónak, hogy rád számítson.

- Szerzője ismeretlen-

UI: Hétvégi filmajánló

A szeretet gyógyít
https://videa.hu/videok/film-animacio/a ... buPXEEXGuI
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » So 14. Jan 2024, 05:39

Az igaz barát

A barát az, az ember, aki nem mond feletted ítéletet. Mondottam neked, ő az, aki megnyitja ajtaját a vándornak, mankójának, sarokba állított botjának, nem unszolja táncra, hogy aztán megítélhesse tánctudását. És ha a vándor az utakat vidámító tavaszról mesél, a barát az, aki benne a tavaszt fogadja házába. És ha arról mesél, milyen borzalmas éhínség dúlt abban a faluban, ahonnan jön, akkor vele együtt szenved éhséget.
Mert mondottam neked, a barát az a rész az emberben, amelyik éretted van, és olyan ajtót tár ki előtted, amelyet talán soha másutt nem nyit ki. A barátod igaz, igaz mindenben, amit neked mond, és akkor is szeret téged, ha a másik házban gyűlöl.
A barát, akivel Istennek hála, találkozom, és összeér a könyökünk a templomban, aki ugyanolyan arcot fordít felém, mint az enyém: az ő arcát is ugyanaz az Isten világítja át, mert ilyenkor egyek leszünk, még ha odakint ő boltos, én meg hadvezér vagyok is, vagy ha ő kertész, én meg távoli vizeken utazó tengerész.
Meghasonlásaink fölött rátaláltam, és most barátja vagyok. És hallgathatok mellette, más szóval nem kell tőle féltenem belső kertjeimet, hegyeimet, vízmosásaimat és sivatagaimat, mert nem fog beléjük taposni.
Barátom az, akit szeretettel fogadsz belőlem: az én belső országom követe. Jól bánsz vele, leülteted, aztán hallgatod. És mind a ketten boldogok vagyunk.
(Ismeretlen szerző)

Isten gyermekei nem eladók
https://www.youtube.com/watch?v=ruLVecKmRj8
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Mo 15. Jan 2024, 05:28

Cseppek vagyunk a tengerben

Cseppek vagyunk a tengerben. Sok-sok cseppel együtt. Önmagunkban hamar elvesznénk, felszáradnánk, de sok-sok csepp együtt hatalmas erő. Vannak cseppek, melyek közelebb állnak hozzánk, minden apró rezdülésük átfut a mi létezésünkön is, magával sodor, s ugyanez történik velük is, ha mi mozdulunk. Közel vagyunk. Érezzünk egymást. Megbízunk egymásban. Kitárulkozunk, mert tudjuk, hogy kitárulkozhatunk. Mert barátok vagyunk.
Nem születtünk magányos léleknek és a sorsunk is mindig úgy alakul, hogy vágyainknak, céljainknak megfelelően társakat hoz-visz az életünkben. Minden egyes ember tükörkép az életedről, hogy hol tartasz a sorsod útján. Ha gyengébb vagy éppen - mert miért ne lehetnél - segítő erők érkeznek. Ha erős vagy - mert belül akkor is erős vagy, ha olykor kételkedsz ebben - te nyújtasz segítséget. Ha vidám vagy vigasztalsz, ha szomorú vagy vigaszra lelsz. Így van ez jól. A cseppek kiegyenlítődnek.
Sosem vagy egyedül. Csak akkor, ha te zárod be az ajtót, de akkor ez a te döntésed. Zárt ablakon, zárt ajtón nem érkezik friss levegő. Ahhoz, hogy felfrissülj, nyitottnak kell lenned. Persze lehet, hogy a nyitott ajtón-ablakon berepül egy pár nem várt bogár, por, piszok, de ügyes takarító vagy, majd megszabadulsz tőlük. A friss légáram viszont mindenért kárpótol. Új erő, új szépség, új öröm.
Cseppek vagyunk a tengerben. Vannak cseppek, melyek mindig velünk vannak. Kinek kevesebb, kinek több csepptestvére van. Ők a barátok, akik veled vannak jóban-rosszban, szélcsendben vagy nagy viharban. Akik soha nem engedik, hogy messzire sodródj, elvessz, elmerülj. Akik dörömbölnek a becsukott ajtódon-ablakodon, hogy engedd be az újat, a frisset. Akik húznak, hogy változz a változással, mert ez az élet. Folytonos áramlat, folytonos mozgás.
Nem kell félned, nem egyedül mozdulsz. Ha nyitott szívvel jársz, mindig meglátod: sokan mozdulnak veled együtt.
(Szerzője ismeretlen)
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Di 16. Jan 2024, 05:19

Edgar Cayce, Az ember szellemi fejlődésének útja c. könyvből.

''Igyekezzetek önmagatokban kifejleszteni a szeretetet, amely jelen van mindazokban, akik Isten által próbálják megtalálni a fény világába vezető utat!"
Az isteni szeretet nem ismer határokat. Ahogy a Nap süt mindenkire és mindenre megkülönböztetés nélkül, az isteni szeretetet is bárki megérezheti. A Teremtő épp úgy szereti a jó embereket, mint a vétkeseket, az erős hitűeket és a hitetleneket, azokat akik szeretnek és akik gyűlölnek. Az isteni szeretet minden körülmények között elérhető, jelen van az egész világegyetemben. Istenünket teljes szívvel és értelemmel szeretni, felebarátunkat úgy szeretni, mint önmagunkat; ez az isteni törvény. Ez az értelme a lét e szintjén való tartózkodásunknak.
"A földre azért léptetek, hogy ünnepelhessétek az Ő jelenlétét. Az Ő szelleme bennetek tartózkodik. Céljaitokat akkor éritek el, ha nap mint nap, találkoztok és kinyílvánítjátok a szeretetet."
"Emlékezzetek vissza, hogy az élesztő, aminek köszönhetően megkel, megnő a tészta. Ismétlem: céljaitokat nem éritek el egy ugrással, lépésről lépésre haladtok előre. Nem mintha az ember nem tudná, hogy mit kell tennie, de szükséges újra és újra emlékeztetni, hiszen mindannyian az utunkat kereső gyerekek vagyunk. Néhányan eltévednek... Tárja ki a szívünket, nyissa fel a szemünket és az elméjüket az a szeretet, amit Isten ad az ember gyermekének."
A szeretet nem nézni kell, hanem együtt kell élni vele. Az isteni szeretet a szeretet legmagasabb formája. Olyan tudatállapot, ami lehetővé teszi hogy Isten rajta keresztül nyilvánulhasson meg. Nem támaszt feltételeket és nem akar birtokolni. Nem féltékeny és nem bizonytalan.
Függetlenül attól, hogy most a fejlődés melyik fázisában vagyunk küldetésünk annak az elérése, ami miatt megteremtődtünk. Mindenki képes itt a Földön az isteni tevékenységek közvetítésére. Csak így tudunk együtt működni az alkotóerőkkel vagy Istennel. Isten gyermekei vagyunk, és a szellemét kötelességünk elhozni a Földre.
Cayce azt mondja, hogy állítsuk fel az eszményképünket, és tegyük lehetővé Krisztus szellemének, hogy rajta keresztül nyilvánulhasson meg. A helyes gondolatok és cselekedetek révén nő a hitünk, és vele együtt a képességeink is a szellemének közbenjárói lesznek. Életünk erényesebbé válik, és megértőbbek leszünk.
Minden lélek a tökéletesség egy azon mintaképét közli. A felebarátunk iránt érzett szeretet révén utat találunk Istenhez. Ha elég türelmesek vagyunk, akkor az isteni szeretet megváltoztathatja az életünket. Krisztus szeretete mindig pillanatnyi tudatunk ajtajában áll. Isten mindenben megtalálható ami létezik, és ebből az következik, hogy ami létezik, az Isten. Önzetlenségükkel érhetjük el és élhetjük át ezt az egységet. Ez az egység tudat Isten legnagyobb adománya.
"Aki nem veszti el a hitétét, megkapja a fénykoronát, és a neve minden név felett fog állni. Hiszen azok, akik észrevették a fényt, tudják, hogy kiben hihetnek, ismerik a saját elméjüket és testüket, amely Isten temploma, és tudják, hogy a többiekkel való kapcsolataik a fény folyói és a tudás szökőkútjai lehetnek.
Ne ítéljetek el senkit, hagyjatok magatok mögött minden olyan dolgot, ami nincs összhangban az ő előírásaival, és fordítsátok arcotokat a fény felé. Így az erény és a megértés útján találjátok magatokat. Megtaláljátok önmagatokban a szeretetet, a felebarátotokban és a Teremtőtökben...
A Föld nem kísérletek, felhívások és koldusok helye, hanem az Ő szeretetteljes szolgálatának a helyszíne. Igyekezetünkben megerősödve elérjük a céljainkat. Mondjunk köszönetet a megértésnek, annak, hogy közülünk mindenki az egész része!"
Isten társai és társalkotói vagyunk. Ettől a pillanattól fogva kinyilvánítjuk az Ő szeretetét és lehetővé tesszük ennek a szeretetnek, hogy életre keltse az egész Földet. Végre fogjuk hajtani az Ő akaratát, felebarátunk számára az ő áldásának közvetítői leszünk, hogy végül Isten gyermekeinek nevezhessük magunkat.
"A szeretet türelmes, jóságos, önzetlen nem tudálékos és nem felfuvalkodott. Nem kezd bele semmi illetlen dologba, nem keresi a saját dolgait, nem szegül ellen, nem gondol rosszat. Nem örül a jogtalanságnak, de együtt örül az igazsággal. Mindent elvisel, mindent reménykedve és türelemmel kivár.... Aztán marad a hit, a remény, a szeretet, ez a három dolog, de mind közül a legnagyobb a szeretet."
Korinthoszi Szent Pál I. episztolája


Edgar Cayce Jövendölések a XXI. Századra könyvből

Az utolsó jóslatokat 1941-ben tette e témában, egy 60-as évei közepén járó nőnek. Cayce ekkor egy igen részletes Amerika térképet írt le. Időzítése ekkor sem pontos hiszen azt mondta az elkövetkezendő néhány évben már tanui lehetünk bizonyos változásoknak, ám az általa megjelölt időszak már elmúlt. De ne feledjük, a jelenségek felsorolása előtt mondta, hogy 'az átmenet fokozatos lesz", azaz a jelzett események nem azonnal történnek, kibontakozásukhoz idő kell. Cayce utolsó próféciájában a következőket említette a bolygó jövőjéről:
1. Amerika arculata megváltozik. A legnagyobb átalakulásra a partvidékek mentén lehet számítani, de a folyamat Közép-Amerikában is érzékelhető lesz.
2. A két nagy óceánból új szárazföldek emelkednek ki, bizonyos partszakaszokat pedig elnyel a víz.
3. Nem csupán Amerikát fenyegetik az áradások. A második világháború (épp e jövendölés idején zajlott) csatatereit is elönti a tenger.
4. New York is a keleti partidéket sújtó árvizek áldozatává esik, de nem a többi jelenséggel egyidejűleg, csak évtizedekkel később.
5. A keleti partvidék déli részén jóval hamarabb megindul a változás. Észak- és Dél-Karolina, de Georgia egész területe és víz alá kerül.
6. Az Észak-Amerika középső területein húzódó vízelvezető medence átalakul, így a Nagy-tavak vize a Mississippi medencéjébe (és a Mexikói-öbölbe) ömlik majd, nem pedig a Lőrinc-folyóba.
7. New york tragédiáját jóval megelőzően Los Angeles és San Francisco is súlyos csapást szenved.
8. Lesznek "biztonságos területek", például Virginia dél keleti része (itt található Virginia Beach, ahová Cayce épp egy látomását követően költözött az 1920-as évek közepén, igaz e döntését számos más tényező is befolyásolta), Ohio, Indiana és Illinois bizonyos területei, illetve Kanada déli és keleti vidékei.

Edgard Cayce jövendülései a XXI. Századra c. könyvből

1934. januárjában Cayce e sorozat 15. közlését adta át a hallgatóságnak. Megerősítette, hogy a várható jelenségek a bolygó egészére kihatnak majd. Ekkor tett kijelentéseit minden más próféciájánál gyakrabban idézik. Az 1958 és 1998 közötti 40 éves időszakról beszélt, amely során az alább felsorolt jelenségek kezdete várható. Ezt a kezdőpontot gyakran kihagyják a próféciáiról szóló cikkekből és könyvekből. A szövegben nem az áll, hogy ezen események mindegyike végbemegy 1998 előtt. Inkább arról van szó hogy az 1998-al záródó időszak alatt indul el a globális átalakulások láncolata. Arra számíthatunk, hogy a felsorolt események a 21. században is folytatódnak. Íme a jóslatok:
1. Amerika nyugati része darabokra szakad.
2. Japán nagyobbik fele a tengerbe süllyed.
3. Éjszak-Európában "a pillanat tört része alatt'' bekövetkező változásokra lehet számítani.
4. Amerika keleti partvidékétől nem messze új szárazföld emelkedik ki az Atlanti-óceánból.
5. Az Északi- és Déli-sarkon egyaránt gyökeres átalakulás kezdődik.
6. Vulkánok törnek ki, főként a tróposokon.
7. A mágneses pólósok felcserélődése megváltoztatja az éghajlati viszonyokat, például a hideg vagy féltrópusi vidékeken trópusi klíma köszönt be.

Edgar Cayce: Az ember szellemi fejlődésének útja
Szeretet

"Teljes szíveddel, elméddel, lelkeddel szeretni fogod Istened; felebarátodat úgy, mint önmagadat, hiszen ez a törvény."
Ha meghalljuk a szeretet szót, általában romantikus szerelemre vagy szenvedélyre gondolunk, esetleg a szüleinkkel, a barátainkkal vagy a gyerekeinkkel való kapcsolatunkra. Ez azonban a szeretet igazi jellegét csak elégtelenül írja le, hiszen a szeretet lényegesen emberi emóció. A valódi szeretet önzetlenül nyújt valamit a másiknak. Legmagasztosabb formájában ez az állapot lehetővé teszi Istennek, hogy rajtunk keresztül nyilváníthassa ki minden áldását. Cayce értekezéseiben életünk értelme az, hogy Istennek lehetővé tegyük, hogy rajtunk keresztül kinyilváníthasa a szeretetét a Földön. Ezért a szeretet a legnagyobb dolog, amit másoknak nyújthatunk:
"A szeretet gyermekeihez, elsősorban a szeretet tartozik, rendelkezhetek a jóslás adományával, beszélhetünk ismeretlen nyelven és feláldozhatom a testem, ha nem rendelkezem az ember fiának szellemével, Krisztus tudatával, akkor senki vagyok."
A materiális élet minden követelményének dacára, még mindig a szeretet az igazán fontos. Az alkotóerők csak akkor lesznek képesek rajtunk keresztül megnyilvánulni, ha készek vagyunk kinyilvánítani a feltétlen szeretetet. A szeretet a szellem gyümölcse. Azt jelenti, hogy átnyújtjuk a legfontosabbat ami bennünk van, a legjobbat amit ismerünk. A szeretet hatalmas gyógyító erő is. Nagyszerű tanító. Lehetővé teszi számunkra, hogy megismerjük életünk értelmét, hiszen a szellem csak szeretet révén nyilvánulhat meg a Földön.
A feltétel nélküli szeretet - az isteni szeretet - univerzális. Az igazi szeretetet senkit sem részesít előnyben. Edgar Cayce szerint erős kapcsolat van az egység és szeretet között, hiszen az isteni szeretet összekötő kapocs közöttünk a többi ember és az egész világ között. A Teremtő szeretetét a lekülönfélebb módon élhetjük át:
"...a szeretet a gyermek nevetésében nyilvánul meg. Észrevehetjük a rózsán is, ami a Teremtőt ünneplő szépség. Rátalálhatunk az olyan barátságban is, ahol nincsenek önző gondolatok. Rábukkanhatunk az olyan énekekben, amik a lélek kifejezőeszközei, vagy annak az embernek a tetteiben, aki nemcsak a saját hasznát lesi. Jelen van a kedves szavakban, amelyekkel a hozzánk közel állókat illetjük vagy ha egy üveg vizet adunk a szomjazónak. Nem követünk el hibát, ha mindig a lehető legjobb dolgot tesszük, ha nem feledkezünk meg erről, ahogy a legkisebb teremtményekkel szemben viselkedünk, akkor úgy viselkednek velünk szemben. Ez az élete része mindenkinek, aki tudatára ébredt annak, hogy minden egyes nap alkalom arra, hogy másokkal szemben nyájasan viselkedjünk és az életünkbe örömöt csempésszünk."
Másképpen: a szeretet olyan állapot, amit az ő tudatában élünk át. A szeretet mindig kifejeződik, ha igyekszünk az ő áldásának eszköze lenni és helyesen cselekedni. Előbb vagy utóbb meglátjuk, hogy a szeretet forrása isteni és mindenütt jelen van ahogy ő is.
Szemlézte: Balatoni Móni
UI:
Az előadásomban elmondom többek közt, hogy az Adriai tengerből majd egyszer egy nagy tó lesz. Pontos időt nem tudjuk, előrementem az időben 2-300 évet.

Nemrég volt egy földrengés Magyarországon (is), és akkor elmondta egy geológus, hogy ez azért van, mert Afrika és Európa földrésze elkezdett közeledni egymáshoz, eddig erről nem is tudtam!
Néha utálom, de eddig minden bejött amit 20 éve elmondok....nagy rése már megvalósult..va amit 100 éve mondtak el, és már bizonított mert megtörtént, és sorban jönnek a történések amiről beszélek a videón.
Most néztem videót 2013-ban készítetem.

Az az érdekes ebben a videóban, hogy ez a videó 2013-ban készült, akkor javában építették a horgásztanyákat..itt is parkoló készült miközben készítetem az előadást,.. 2017-ben jártam erre újra itt, azóta a környék horgász paradicsoma egy mocsárrá változott, elhagyták a házakat, minden szétrohadt, az enyészetté lett.... Pár év kellett csak hozzá.. eltűnt a tengervíz, lehet, hogy gátat építettek közben valahol, vagy valami más történt..... furcsa volt sétálni az akkori gyönyörű faházak között, most minden szétesett, viharok, időjárás elvégezte a maga munkáját... kicsit találóan a Föld is így fog átalakulni, és rövid idő alatt!


A Föld várható katasztrófái
https://www.youtube.com/watch?v=Ko9ssE6 ... e=youtu.be
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Mi 17. Jan 2024, 04:51

Isten! Miért engeded?
Egyik este, akár csak a többi napon, a kicsi árva lányka az utcasarkon állt,
és ételt, pénzt koldult, vagy bármi más egyebet, amivel az emberek
megszánják. A kislány ócska ruhát viselt, piszkos volt és kócos a haja.
Egy gazdag ember sétált el a kislány mellett, anélkül, hogy egy pillantásra
is méltatta volna.
De amikor hazatért a drága otthonába, boldog és jómódban élő családjához, a
gazdagon terített asztalhoz, gondolatai vissza-visszatértek az árva
kislányhoz.
Istent hibáztatta,, amiért engedi, hogy ilyen körülmények között éljenek
emberek.
Szemrehányást tett Istennek, mondván,
- Hogy engedheted, hogy ez megtörténjen? Miért nem teszel valamit, hogy
segíts ezen a kislányon?
Aztán lénye legmélyéről meghallotta Isten válaszát:
- Már tettem. Megteremtettelek Téged. "

UI:

Szégyen
https://www.youtube.com/watch?v=eY4hGmSd6yE
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Fr 19. Jan 2024, 05:44

Szánj öt percet erre, és olvasd el ezt a történetet!
A kisfiú felöltözött a hideg idő miatt, majd így szólt az apukájához.
– Apa, készen állok!
Az apja, a lelkész ezt mondta.
– Készen állsz, fiam?
– Apa, ideje kimenni és szétosztani a szórólapjainkat.
Az apa ezt válaszolta.
– Fiam, hideg van odakint, és esik az eső.
A gyermek csodálkozva nézett az apjára, és így szólt.
– De apa, az embereknek tudniuk kell Istenről az esős napokon is!
Az apa ezt felelte.
– Fiam, nem megyek ki ebben az időben.
A gyermek ekkor ezt mondta.
– Apa, mehetek egyedül? Kérlek, kérlek, kérlek!
Az apja várt egy pillanatig, majd így szólt.
– Fiam, elmehetsz. Itt vannak a szórólapok, legyél óvatos.
– Köszönöm, apa!
Ezzel a fiú elindult az esőben. A 11 éves gyerek végigjárta a falu összes utcáját, szórólapokat osztogatott azoknak, akikkel találkozott.
Két óra séta után az esőben, hidegben és az utolsó szórólappal a kezében, megállt az utcasarkon, hogy lát-e még valakit, akinek átadhatja a szórólapot, de az utcák néptelenek voltak. Azután visszatért az első házhoz, amit látott, egészen a bejárati ajtóig sétált, többször megnyomta a csengőt, és várt, de...
Mivel senki sem válaszolt, elindult, de valami megállította. Az ajtó felé fordult, újra megnyomta a csengőt, és dörömbölni kezdett az ajtón. Várt. Végül kinyitották az ajtót. Kijött egy hölgy nagyon szomorú tekintettel, és megkérdezte.
– Mit tehetek érted, fiam?
A gyermek ragyogó szemekkel és gyönyörű mosollyal ezt mondta.
– Asszonyom, sajnálom, ha megzavartam, de csak azt akarom mondani, hogy Isten igazán szereti önt. Azért jöttem, hogy önnek adjam az utolsó szórólapomat, amely Istenről és az Ő nagy szeretetéről beszél.
A fiú ekkor átadta neki a szórólapot.
A hölgy köszönetet mondott.
– Fiam, Isten áldjon!
A következő szombat reggelen, amikor elkezdődött az Isten-tisztelet, a lelkész ezt kérdezte.
– Van-e valakinek bizonyságtétele vagy valami, amit meg akar osztani velünk?
Az imaterem utolsó sorában felállt egy idősebb hölgy, és ragyogó szemel elkezdett beszélni.
– Ebben a gyülekezetben senki sem ismer engem. Soha nem voltam itt, és nem is voltam keresztény. A férjem régen meghalt, teljesen egyedül hagyott ebben a világban. A múlt szombaton különösen hideg volt, és esett az eső, a szívemben pedig mélységes csüggedés honolt. Úgy éreztem, az út végére értem, nem volt reményem, és nem akartam élni. Egy székre álltam, és egy kötelet a mennyezetre erősítettem; majd felmásztam a székre, és a kötél másik végét a nyakam köré tettem. Magányos és összetört szívű voltam. Éppen ki akartam rúgni magam alól a széket, amikor hirtelen meghallottam a csengőt és a kopogást. Ezért arra gondoltam, várok egy percet, hogy aki csenget, végre elmenjen. Vártam és vártam, de az ajtón valaki egyre erősebben kopogtatott. Olyan nehéz lett a szívem, hogy már nem tudtam figyelmen kívül hagyni.
Az asszony néhány percre megpihent, majd folytatta a bizonyságtételt.
– Szóval, azon tűnődtem, vajon ki lehet az. Senkit nem vártam, aki meg akart volna látogatni! Levettem a nyakamról a kötelet, és kinéztem az ajtón, miközben a csengő még mindig szólt, és az ajtón még mindig dörömbölt valaki. Amikor kinyitottam az ajtót, nem hittem el, ami a szemem elé tárult! Az ajtóm előtt a legsugárzóbb és legangyalibb gyermek volt, akit valaha is láttam. A mosolya, ó, soha nem tudom leírni! Azok a szavak, amiket szelíden mondott, az olyan régen halottá lett szívemet újra életre keltették! „Asszonyom, csak azt akarom mondani, hogy Isten igazán szereti önt!” Amikor az angyali gyermek eltűnt a hideg, esős időben, becsuktam az ajtómat, és elolvastam a szórólap minden szavát. Aztán bementem a szobába, hogy levegyem a kötelet a mennyezetről. Már nincs szükségem arra. Amint látják, a Király boldog lánya vagyok. Amikor a fiúcska elment, eszembe jutott, hogy személyesen jöjjek el köszönetet mondani Isten angyalának, aki időben jött, hogy megmentse az életemet az örök megsemmisüléstől, és megismertessen az örökkévalósággal! Ó, Istenem, köszönöm!
Mindenki sírt az imateremben.
A lelkész lejött a szószékről, a karjaiba vette a fiát, és felzokogott.
Kérlek, tedd lehetővé, hogy ezt az üzenetet elolvassák azok, akik várnak erre; miután elolvastad, add tovább másoknak is.
Ne feledd, Isten Igéje nagy változást hozhat valakinek az életében, soha ne szégyelld terjeszteni! Egyszerűen nem tudhatjuk, kinek az életét változtathatjuk meg a tetteinkkel vagy a szavainkkal.
Szóval, ne tegyünk különbséget! Isten szemében minden ember értékes.
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Sa 20. Jan 2024, 05:28

A jelen megélése

"Mindennapi életedben úgy gyakorolhatod ezt a tudatosságot, ha teljes figyelmedet egy olyan rutintevékenységednek szenteled, ami csupán eszköz valamilyen célod eléréséhez, s így maga a rutintevékenység válik a céllá. Valahányszor pl. lépcsőn közlekedsz, figyelj intenzíven lépéseidre, minden mozdulatodra, a lélegzést is beleértve! Légy teljesen jelen! Vagy amikor kezet mosol, figyeld meg minden érzékelésedet. ami ezzel a tevékenységgel kapcsolatos! A víz hangját és érzetét, kezed mozdulatait, a szappan illatát stb! Vagy amikor beszállsz a kocsidba. miután becsuktad az ajtót, várj néhány pillanatot, és figyeld meg lélegzeted áramlását! Tudatosítsd a jelenlét hangtalan, mégis erőteljes érzetét! Gyakorlásod sikerességét egyetlen dolog jelzi megbízhatóan: a bensődben érzett béke intenzitása."
Eckhart Tolle

Ha a lényedben otthonosan és kényelmesen érzed magad, ha szeretsz önmagadban megpihenni, akkor bárhová mész, bárkivel vagy, bármit is csinálsz, ezt a mély biztonság- és komfortérzetet viszed magaddal. Ha ez nincs meg, csak menekülsz önmagad elől: élményekkel, adrenalinnal, kapcsolatokkal, drámával, anyagi dolgokkal, munkamániával, másokon való túlzott segíteni akarással próbálod feltölteni a benned lévő űrt - ami lehetetlen, bármennyire is próbálod elhitetni magaddal, hogy sikerülhet, végül kimerülsz. Előbb-utóbb rájössz, hogy nincs hová bújnod, nem tudsz olyan gyorsan futni és olyan dózisú adrenalinlöketet adni magadnak az új élményekkel, ami pótolhatná ezt a Belső Otthont, amit csak a Jelenben találhatsz meg. Az Otthonod most is ott van benned. Mélyen, belül, a szüntelen gondolkodás és (élmény)keresés alatt...
Komáromi Mikós


ui:

Hétvégi filmajánló

levelek a túlvilágról
https://www.youtube.com/watch?v=npGUDefPa-E
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » So 21. Jan 2024, 05:07

Miért neveljük félelemben a gyerekeinket?

Azaz, többször és jobban félünk, mint kellene. A neveltetésünknek, az eltúlzott félelmeinknek, a stresszfaktornak, az állandóan aggódó természetünknek és pesszimista hozzáállásunknak köszönhetően a természetes ösztöneinket felülbírálja az agyunkba „szerelt” túlérzékeny riasztó. Ez sokszor inkább tudatos, betanult minták alapján működő, nem gyárilag belénk táplált, hanem a kéőõbbiek során lett oda beszerelve.
A pánikgombok világában élünk.
Értem én, hogy jobb félni, egyébként is túl nagy a feszkó, na meg ez a Fluimucil reklám is totál kikészít, de a nyugati világban élő ember ott is potenciális ellenséget és veszélyforrást lát, ahol nincs is. Ez az állandó bizalomhiány félelmet szül, a félelem pedig aggressziót. Ezekre a frusztrációkra egész iparágak, politikai stratégiák és hatalmi machinációk alapoznak, hiszen a félelemben élő emberek többet fogyasztanak és könnyebben manipulálhatók.
A gond ott kezdődik, hogy a szülők ezeket a frusztrációkat már egészen kicsi koruktól a gyerek fejébe verik, a túl sok szabállyal úgy blokkolják le őket, mint a huzat, és a saját félelmeiket tálcán kínálják a következő generációnak.
Vigyázz, nehogy eless! Megütöd magad! Óvatosan!
Ezekben az intelmekben (nevezzük inkább ijesztgetéseknek) mind-mind benne van a bukás és a kudarc lehetősége. Ha a gyereket állandóan arra emlékeztetjük, hogy megütheti magát és az fájni fog, akkor nagyobb az esélye, hogy mindez végül tényleg megtörténik.
Ha félelemmel állunk neki valaminek, nagy valószínűséggel nem fog sikerülni. Ez is csak fejben dől el.
Miért neveljük akkor félelemben a gyerekeinket?
Azt hisszük, hogy ezzel megvédjük őket, de nem vesszük észre, hogy ez a mi harcunk, nem az övék. Nem azt mondom, hogy faarccal hagyjuk, ahogy a gyerek szabadon összetöri magát – nyilván a szülő dolga, hogy vigyázzon rá és megvédje, de a túlzott féltés és védelmezés sem segít.
Az afrikai faluban található gödörbe ugyanis azért nem esik bele senki, mert nem hívják fel rá a figyelmet. A gyerekeknek, bár még nem olyan körültekintőek, mint a felnőttek, mégsincsenek önpuszító hajlamaik, ellenben az önvédelmi reflexük már működik – így a maguk módján tudnak magukra vigyázni. Ha ott egy gödör, nem mennek a közelébe. De ha állandóan arra figyelmeztetnék őket, hogy bele is eshetnek és körbe is kerítenék, akkor az addig természetesnek látott gödör egy villogó „ne nézz ide” táblává válna.
Engedd, hogy a gyerek néha elessen, piszkos legyen, horzsolásokat szerezzen, hiszen úgysem óvhatod meg mindentől. Legyél a támasza, aki segít, ne pedig a vészmadár, aki korlátozza. Hiszen csak az tanul meg felállni, aki el is esik.
Ja, és persze a nagy félelmek közepette ne felejts el élni.
Forrás: apu-kalipszis.blog.hu / Írta: Ficza János
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Mo 22. Jan 2024, 05:10

Az Isten tenyerén

Harsog a végzet szirénája;
Elérkezett a végveszély...
A pokoli tűz-ciklonokban
A menekvésre csak egy mód van
Minden embernek, aki él:
Öltözzön a hit páncéljába
S a rettenetes viharzásba’
Kigyúlva mint szent égi fény
Álljon az Isten tenyerén...

A világ nem nyujt semmi bázist,
Hiába minden menhelye,
Ki megérett az ítéletre:
A kegyelemből ki lesz ejtve
S elsodorja a sors szele...
Csak az kit táplál az Ég malasztja,
S magát sátánnak el nem adta,
Marad meg a vész éjjelén
Az élő Isten tenyerén...

A múló eszmék, földi elvek
Csalékony lidérc-tüzei
Csak ingoványok fölött égnek –
S nem nyujtanak semmi menedéket
Azoknak, akik küzdeni
Érettük álltak csatasorba: -
Elvesznek mint veszendő csorda,
Hogyha szívükben nincs erény
S nem állnak Isten tenyerén...

A tudományok büszke tornya
S a művészetek csarnoka
Lehet csodás és tündöklő szép,
De hogyha Isten közelségét
Nem érzetetik, ostoba
Minden törtető szív és lélek
Ki bennük keres menedéket
Most, midőn élni nincs remény
Csak Isten áldó tenyerén...

A vallások is gyenge aklok;
Szent céljuk betelt, nincs tovább;
Elérkezett az idők vége
S a világ-vihar zord szelébe’
Eloszlanak mint délibáb –
És nyájaik mind szétszélednek,
Belőlük csupán az marad meg,
Amely a vészek idején
Állni tud Isten tenyerén...

A világ minden ereszetéke
Recseg és ropog... itt a vég...
Fusson Istenhez, aki futhat!
Az Ő ölén még révbe juthat;
Mert nincsen másban menedék...
Boldog, szerencsés lélek az, ki
El tud a világtól szakadni
S ott érzi magát biztonságban
A legerősebb menhelyén:
Az élő Isten tenyerén...

Vitovszky A.
Forrás: Égi Világosság (Köszönet érte clevelandi testvéreinknek és Mónikának, ki eljuttatta hozzánk ezeket a verseket.)
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Di 23. Jan 2024, 06:48

Mi a szeretet? - Gyermekek válaszai

„Amikor nagyinak begyulladtak az izületei, nem tudott már előrehajolni, hogy kifesthesse a lábán a körmeit. Most mindig a nagypapa festi a nagyi körmeit, pedig neki is izületgyulladása van. Ez a szeretet.” Rebeka - 8 éves
„Amikor szeret valaki, akkor máshogy mondja ki a neved. Valahol érzed, hogy az ő szájában biztonságban van a neved.” Zsolti - 4 éves
„A szeretet az, amikor egy lány bekölnizi magát, a fiú pedig borotválkozó arcszesszel bekeni magát, aztán elindulnak, hogy szagolgassák egymást.” Karesz - 5 éves
„A szeretet az, amikor az étteremben odaadod másnak a sült krumplidat, anélkül, hogy te kérnél az övéből.” Kriszti - 6 éves
„Szeretet az, ami megnevettet, amikor fáradt vagy.” Teri - 4 éves
„A szeretet az, amikor anyu kávét főz apának, de belekortyol mielőtt odaadná neki, csak a biztonság kedvéért, hogy ellenőrizze, hogy biztosan finom-e.” Dani - 7 éves
„A szeretet az, amikor két ember állandóan csókolózik. Amikor pedig már belefáradtak a csókolózásba, még akkor is együtt akartnak maradni és beszélgetnek. Apa és anya ilyenek. Szerintem gusztustalan, amikor csókolóznak.” Emília - 8 éves
„A szeretet az, ami Karácsonykor a szobában van. Ha egy pillanatra abbahagyod az ajándékok kicsomagolását, akkor lehet meghallani.” Robi - 7 éves
„Ha jobban szeretnél szeretni, akkor egy olyan baráttal kezd, akit utálsz.” Nikolett - 6 éves
„A szeretet az, amikor elmondod egy fiúnak, hogy tetszik neked az inge, erre ő ezután minden nap csak azt hordja majd.” Nóri - 7 éves
„A szeretet olyan, mint amikor egy kicsi öreg néni és egy kicsi öreg bácsi még mindig barátok, még azután is, miután jól megismerték egymást.” Tomi - 6 éves
„A zongoravizsgámon egyedül voltam a színpadon és nagyon féltem. Odanéztem a közönségre, és apu ott mosolygott és integetett. Csak ő mosolygott. Ezután már nem féltem.”Csilla - 8 éves
„A mamim jobban szeret engem mindenkinél. Senki más nem ad nekem esti puszit mielőtt elalszom.” Klári - 6 éves
„A szeretet az, amikor anyu a legfinomabb csirkehúst odaadja apunak.” Eszter - 5 éves
„A szeretet az, amikor apa izzadt és büdös, de anya akkor is azt mondja neki, hogy sokkal helyesebb, mint Robert Redford.” Krisztián - 7 éves
„A szeretet az, amikor a kutyusom megnyalja az arcom akkor is, ha egész nap nem foglalkoztam vele.” Marika- 4 éves
„Tudom, hogy a nővérem szeret engem. Onnan tudom, mert nekem adja az összes régi ruháját, és emiatt neki el kell mennie, majd újakat venni. Laura - 4 éves
„Amikor szeretsz valakit, akkor sokat pislogsz, és apró csillagocskák jönnek ki belőled.” Judit - 7 éves
„A szeretet az, amikor anyu látja aput a mosdóban és szerinte apu nem is gusztustalan.” Márk - 6 éves
Leo Buscagliát a híres írót, egyszer felkérték, hogy legyen zsűrije egy olyan versenynek, amely a leggondoskodóbb gyermeki díj várományosát kereste. A győztes egy négy éves kisfiú volt, akinek a szomszédjában élt egy nemrégiben megözvegyült idős férfi. Egyszer, amint a kisfiú meglátta a síró öregembert, besétált a kertbe, odabújt az idős ember ölébe és csak ücsörgött szótlanul. Később, amikor az anyja megkérdezte a fiút, hogy mit is csinált ott valójában, a gyermek ezt felelte: „Semmit, csak segítettem neki sírni.”


UI:

Szondi Miklos vers
https://www.youtube.com/watch?v=MuoaI0DYGSg
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Fr 26. Jan 2024, 06:40

Egy nap a paraszt szamara beleesett a kútba. Az állat órákon át szánalmasan bőgött, miközben a paraszt megpróbált rájönni, mit is tehetne. Végül úgy döntött, hogy az állat már öreg és a kutat úgyis ideje már betemetni; nem éri meg kihúzni az öreg szamarat.
Áthívta a szomszédjait, hogy segítsenek. Mindegyik lapátot fogott és elkezdtek földet lapátolni a kútba. A szamár megértette, mi történik és először rémisztően üvöltött. Aztán mindenki csodálatára megnyugodott. Pár lapáttal később a paraszt lenézett a kútba.
Meglepetten látta, hogy minden lapátnyi föld után a szamár valami csodálatosat csinál. Lerázza magáról a földet és egy lépéssel feljebb mászik. Ahogy a paraszt és szomszédjai tovább lapátolták a földet a szamárra, lerázta magáról és egyre feljebb mászott. Hamarosan mindenki ámult, ahogy a szamár átlépett a kút peremén és boldogan elsétált.
Az élet mindenfajta szemetet és földet fog rád lapátolni. A kútból kimászás trükkje, hogy lerázd magadról és tegyél egy lépést. Minden probléma csak egy lehetőség a továbblépésre. Bármilyen problémából van kiút, ha nem adod fel, nem állsz meg. Rázd meg magad és lépj egyet feljebb.
Van kiút a legnehezebb bajból is,csak óriási erő és akarat kell hozzá és ami a legfontosabb a hit, hogy meg tudjuk valósítani.
Érzéseinket a körülményekre való reagálás határozza meg. Képesek vagyunk mindannyian elviselni a negatív történéseket,a tragédiákat és ha muszáj le is győzzük őket. Talán képtelennek tartjuk magunkat rá,de csodálatos belső tartalékaink vannak,amik segítenek,ha felhasználjuk őket. Sokkal erősebbek vagyunk,mint azt gondolnánk.
Néha azért zuhanunk a mélységbe, hogy megtanuljunk kimászni belőle.

UI:



Honnan tudod, hogy szellem van rajtad?
https://www.youtube.com/watch?v=MERThVFx7mw
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Sa 27. Jan 2024, 05:58

Hinned kell

Hinned kell a boldogság lehetőségében, hogy csakugyan boldog légy.
Az vagy, amit gondolsz, és csak azt tudod elgondolni, amiben hiszel.
Ne gondolj a hanyatlásodra, mert bekövetkezik.
Ne gondolj a veszteségre, mert veszteségek érnek.
Ne gondolj a szomorúságra, mert lelked sötétségbe borul.
Ne gondolj a rosszra, mert a mélybe taszít.
A jó gondolat: ajándék, szárnyalás, magasba vágyódás, felemelkedés.
Élni csupán a legtisztább vágyak szerint érdemes.
Attól függően, hogy vágyaink keserűek vagy édesek, fanyar vagy boldog lesz az életünk.
Képzeld el, amit kívánsz, és kívánd, amit elképzeltél.
A boldogság vágy, a képzelet, hit, a cselekedet megvalósulás.

Szeretettel Bíró Laci

UI:


A hellingeri családállítás spirituális nézőpontból
Szabó Judit
https://www.youtube.com/watch?v=RoQpzqdbhdw

Betekinthetünk a mennybe - A MENNY - hangoskönyv, Gégény Éva
https://www.youtube.com/watch?v=sXzPAD4TCsA

A tudatos álmodás veszélyei
https://www.youtube.com/watch?v=9xDzd71LPZ0

Csodák tanítása ego és szeretet
https://www.youtube.com/watch?v=7BFzNhArRXw
Előrevételezet gyász Almási Kitti
https://www.youtube.com/watch?v=OvbeBLfvxUo
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » So 28. Jan 2024, 06:34

Útban egy szebb világ felé

A sátánnal én nem barátkozom;
Krisztus szelid nyájához tartozom,
Mely minden gonosz elvet megtagad,
S a szűk ösvényen ég felé halad.

E világhoz nincs már túl sok közöm,
Csupán csak egy kis múló közön,
Ahol megszerzem szűkös kenyerem,
Szenved surlódást véle életem.

Oh jöjj hát Uram, élet Fejedelme!
Égi vezérem, üdvöm, életem!
S örökre szólón lakozzál szívembe’,
Hogy bűntelen szent gyermekeddé váljak
S a földi porból föl, ragyogva szálljak
Égi hazámba győzedelmesen!

Vitovszky István
Forrás: Égi Világosság
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Mo 29. Jan 2024, 05:14

Isten temploma

Nem attól lesz egy ház az én házammá,
Hogy benne rólam hangzik sok beszéd,
Ének, zene vagy vers dicsérget engem,
Dicsérve vendégem szívét, eszét.

Enyémmé akkor lesz és otthonommá,
Ha benne mindig szívesen lakom,
Szeretteim háláját nem szavakban,
Nekem szolgáló tettekben kapom.

Isten háza is akkor lesz e hajlék,
Ha benne Ő szívesen van jelen!
S hálám gyümölcse sem csupán szavakban,
De Őt szolgáló tettekben terem.

Ám van Urunknak ennél véglegesebb,
Mégis közelben lévő otthona,
Amelyben ettől távol is velem van,
Ha szívem lesz állandó temploma.
(Balogh Miklós )
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Di 30. Jan 2024, 05:59

Egy idős orvos tanácsai:

1. Epéd hogyha beteg, egyél bőven retket, Sót ám ne tégy rája, attól kínok lesznek. Szálkán kórház is van, kérj ott epekövet, Reszelj retket és azt e reszelékbe lökjed. Meglátod, azt reggel, sohasem találod, Föloldó hatását szájtátva csodálod.

2. Ugyan e baj ellen ott van a bojtorján, Teaként iszogasd, pisiled momentán.

3. Vészes vérszegénység, idegbaj forrása, Tízezer közül sincs kettő gyógyulása. Rendelnek sok arzént, ferrumot és másat, Csak csalángyökér az, amit ki nem ásnak. Teaként használják, piros borban főzve, Négy ujjod közt mit fogsz egy literre töve. Ha ágyban feküdtél, bizton felkelsz tőle, Öt-hat hétig használd, megmondom előre.

4. Ó, hányan szenvednek savtúltengésben, Küszködnek, vinnyognak, mint kutya a présben. Gumicsövet nyelnek, kapnak pezsgőt bőven, A krumpli gyógyítja, sülve a sütőben. Használd szivacs gyanánt, beled tiszta tőle, “Krumplipüre” nem jó, vízben van az főzve. Amit magyarázok, jól eszedbe vegyed, Mert a savtól sebes a gyomrod és a beled. Gyomrodat felmarja, fekély lesz a neve, Nem emészthet attól senkinek a bele. Beleknek bolyhait vakolattal vonja, Ehetsz bár táplálót, ki lesz veled tolva. Annyira elgyengülsz, lesüllyed a gyomrod, Napról napra gyengülsz, koporsó a gondod.

5. Ha sebek martak fel, fekélyes lett gyomrod, Sültkrumplin olajjal lehet csak gyógyulnod. Hentes kézre kerülsz, ha elhanyagolod, Öt-hat sült krumpliból, ha a bélt kinyomod. Ennyit fogyasztván, a többit olajozd. Sebed a sült krumpli mentesíti savtól, Szigetelő fedőt kap az az olajtól. Bajod így ápolva, meggyógyul majd sebed, Ez sivár életben még örömed lehet.

6. Biz az élet sokszor úgy jár, mint a kártya, Megesik, hogy meghűl olykor a mellhártya. Kaphatod szárazon, esetleg vizesen, Szaladsz az orvoshoz, csapolni vitessen. Cirokseprő magját kifőzni teának, Egészséget szerez hamar az magának. Tetős evőkanál kerül egy literre, Kaphatsz cirokmagot pénzért vagy hitelre. Ne öntsd ki az ágyát, csináld nyakra-főre, Egy főzéssel a mag nincsen még kifőzve. Vért is kapsz biz ettől, meg is hízol tőle, Öt-hat hét alatt már piros arcod bőre. Idd reggel mint teát, egész nap mint vizet, Ha ezt mind betartod, élted soká viszed.

7. Betyár ez az élet, sokszor idegre megy, Ó, mennyi embernek épp a gyomrára megy. Egyszerű tünete: rebeg gyomra szája, Hinnéd, hogy egy lepke húzódott alája. Mindenre dühödt vagy, szemed mint a vadnak, Szikráznak, ha nézel, gubóid dagadnak. Félni lehet tőled, bármi szelíd voltál, Azt is marod most már, kinek udvaroltál. Pokol ez az élet, családodé sem más, Testvér, az élet cseppet sem pompás. Szaladsz tudósokhoz, vizsgálgatnak egyre, Próbareggeliznek, kérdnek tőről hegyre. Egy sem leli bajod, dúlnak a tünetek, Fizethetsz százasból akár egy türetet. Bajod egyre mélyül, Kalló felé sietsz, Már előbb megírtam, gyomoridegbaj ez. Főzess csak puliszkát, szárazon, tengeriből, Vondd ki gyakran magad szokott környezetedből. Környezetváltozás csillapítja dühöd, A puliszka gyógyít, ha este-reggel gyűröd. Sok az arzén benne, szaporítja véred, Hízni fogsz hetenként, jó ha magad méred.

8. Életed ha megnyúlt tisztes öreg korban, Bár fiatalon is bekerülsz a sorba. Gyakran szédül fejed, bizonytalan lépted, Panaszolja ajkad : “oly gyakran szédülök, Ingadozó léptem, jó, ha székre ülök.” Sűrű lett a véred, gyönge a folyása, Egyensúly idegnek nincsen locsolása. Kenetlen szekérnek nyikorog kerekje, Száraz az agyad is, így jutsz szédületre, Öreg ereidben vérkavicsok lesznek, Itt az orvossága, attól széjjel esnek. Egyél körtét, aszaltat vagy nyerset, Biztos egyensúlyod hamar visszanyerted, Hegyek szelíd alján termett elég “dicske” Aszalva megkapod, forrázd kicsi vízben. Vagy vagdald apróra, ha nem lenne fogad, Ne búsulj öregem, csak szómat megfogadd. Nem számít, hogy ősz vagy, csak fekszel az ágyon Vidám ifjon mégy még ezen a nyáron. Szerencsés lennél ám, ha téli körtéd lenne, Mert így betegséged a pokolba menne. Bár mindent ő szedne nem néznek az égre, Receptet ír a doktor, tégelyből vagy hármat, Találgatva szépen, hátha ez használhat. Ha ez nem használna, van még recept bőven, Ha meghalt, van paraszt, szed az a jövőben.

9. Nincs szív a mellkasban, más van a böndőben, Levél végeztével ötlött az eszembe, Hány szegény embernek fájdalmas élete, Sosem volt zarándok, nem vágyott Rómába, Eltorzul a képe, szenved reumában. Küldik az orvosok Pöstyén, Szoboszlóra, Bár tarisznyájában nincsen aranyóra. Aki okos fickó, agyalágya benő, Tudja, hogy gyógyszer bármifajta fenyő… Kínok ellen adok jó tanácsot, Faragj a fenyőből sok apró forgácsot. Most járt erre Jézus fenyőfa ünnepén, Találsz fenyőt bőven udvarok szemetjén. Főzd azt levelestől, szikánccsal keverve, Fürödj a levében, bajod le van verve. Főzetét ki ne öntsd, adj hozzá forgácsot, Új főzetet bővítsd, eljárod a Dájcsot. Ám tíz percen túl már vízzel mosd arcod, Oly erős, e főzet szüli ájulásod. Ha fán mankón jártál, eldobod azt tőle, Ne félj, nincs reumád, szabadultál tőle,

10. Új szer jut eszembe, gyulladás a neve. Nyelés kínos tőle, mandulád van tele, Fulladás környékez, hangod csak suttogás, Forró bugát forrázz, csitul a gyulladás. Nyomd ki azt egy fedőn, szabj szennyes kendőre, Forrón váltogatva torkodra jön tőle. Ha kezdetén teszed, egy nap szabadultál, Ha dagadtan teszed, ne félj, meg nem fojt ám. Egy kettő kifakad, áldod istenedet, Hogy hyperol helyett bugát juttat neked. Kitűnő hatású idült állapotban, Forró céklalével mint állód gurgulgatva.

11. Szörnyű betegség még s örök az Isiász. Ellene, testvér, tudod mit csinálsz? Savanyú káposztát melegíts magadra, Huszonnégy órán át feküdj jól dunsztolva. Elhagyod az ágyat, nem szenvedsz a sírig, Áldod Istent, s kapod ami éppen illik.

/Napi útravaló/

UI:

https://www.youtube.com/watch?v=ILYlqb2fWfU
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Mi 31. Jan 2024, 05:41

Értékesebb mint a drágakő

Egy bölcs asszony, amikor a hegyekben utazgatott, egy folyóban talált egy különösen értékes követ. Másnap találkozott egy másik utazóval, aki éhes volt, így hát a bölcs asszony kinyitotta a csomagját, és megosztotta ennivalóját a vándorral.
Az éhes utas meglátta a drágakövet az asszonynál, és kérte őt, hogy adja neki. A nő habozás nélkül neki adta a követ. A vándor örvendezve jó szerencséjén továbbállt, hiszen tudta, a drágakő olyan értékes, hogy élete hátralévő részében nem kell többé szükséget szenvednie.
Ám néhány nappal később a vándor visszatért az asszonyhoz, és visszaadta neki a követ.
„Gondolkoztam…” – szólalt meg. „Jól tudom milyen értékes ez a kő, de visszaadom abban a reményben, hogy adhatsz nekem valamit, ami még értékesebb.
Add nekem azt a valamit belőled, ami képessé tett arra, hogy nekem add a követ.”


UI:

A Teremtővel való kapcsolaton múlik minden!
https://www.youtube.com/watch?v=k1ZvYRE6Yi0
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Fr 2. Feb 2024, 06:52

Születéskor felszállunk a vonatra és találkozunk a szüleinkkel.
És hisszük, hogy mindig velünk fognak utazni.
Mégis egy állomáson a szüleink leszállnak a vonatról,
magunkra hagyva minket, hogy folytassuk az utunkat...
Ahogy telik az idő-
Mások is felszállnak a vonatra,
és fontosak lesznek: testvéreink, barátaink, gyermekeink, unokáink,
életünk szerelme is.
Sokan fognak leszállni (még életünk szerelme is),
kisebb nagyobb űrt hagyva maguk után.
Mások olyan visszafogottak lesznek, hogy
nem fogjuk észrevenni, hogy elhagyták a helyüket.
Ez a vonatút tele lesz örömökkel, bánatokkal, elvárásokkal,
új beköszönőkkel, viszontlátásokkal és istenveledekkel.
A siker az, ha jó kapcsolatot ápolsz az összes utassal
úgy, hogy a legjobbat adod magadból.
Nem tudjuk, melyik állomáson szállunk le.
Élj hát boldogan, szeress és bocsáss meg!
Ezt azért fontos megtenni, mert amikor leszállunk a vonatról,
csak szép emlékeket hagyjunk azoknak, akik folytatják útjukat...
Örüljünk annak, amink van, és köszönjük az égnek ezt a fantasztikus utazást.
Továbbá köszönöm, hogy utas voltál a vonatomon.
És ha le kell szállnom a következő állomáson,
örülök, hogy hosszú utat tettem meg veled!

Jean d'Ormesson

UI:

Élet vonata
https://www.facebook.com/sourceforyou/v ... 5092097754
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » Sa 3. Feb 2024, 06:33

Minden megtörténhet velünk

Minden megtörténhet velünk? - kérdezte kis társától az aggódó születésre váró, majd átölelte őt, tudatván ezzel mennyire szereti, s hogy valójában nem fél az úttól, hiszen ott is együtt lesznek, bár kimenetelében kételkedik.
- Azt hiszem, igen, minden, ami emberi, megtörténhet velünk.
- Ó, minek ez az egész, hiszen itt is látunk és hallunk mindent.
- Hát - tűnődött el barátságos társa - talán azért kell megszületnünk, hogy személyesen is átéljük mindazt, ami a többiekkel megtörténik. Amikor hazatérünk, lesz miről mesélnünk egymásnak. Más az élet itt, és más amott - a földre mutatott. - Az itteni szép és nyugodt, az ottani izgalmas és változatos. Még sosem vágytál arra, hogy magad is kipróbáld?
- Nem.
- Még sosem vágytál arra, hogy amit itt tanultál, a földön is megtapasztald?
- Nem.
- Még sosem gondoltál arra, hogy más valamit nézni és elképzelni, és más megélni?
- Nem, nem gondoltam még erre.
- Akkor mire vágysz igazán?
- Nem is tudom. Egyet tudok csupán, hogy nem tudok semmit.
- Épp ez az, ezért kell megszületnünk, hogy magunk is megtapasztaljuk, mennyire más a szeretetről beszélni, mint szeretni.
- Ó, - sóhajtott az aggódó, - bárcsak tudnád, mennyire szeretlek téged, s hogy ehhez nincs szükségem a földi világra.
- Tudom - mosolygott a másik, - hogyne tudnám, hiszen a szeretethez nincs szükségünk semmire önmagunkon kívül, én éppúgy szeretlek téged.

Szeretettel Bíró Laci

Hétvégi filmajánló

A Jézusi hit megment egy házasságot!

Tűzbiztos házasság
https://videa.hu/videok/nagyvilag/tuzbi ... lSB44vUZ8U
Caleb és Catherine két éve házasodtak össze. Az egykor boldog párt azonban mára reménytelenül eltávolították egymástól a karrierrel, a házimunkával és az anyagiakkal kapcsolatos viták. Miközben arra készülnek, hogy elindítják a válási procedúrát, az apja arra kéri Calebet, tegyen még egy utolsó próbát a házassága megmentésére. A "The Love Dare"-program valójában negyven napos kísérlet a párkapcsolat rendezésére. Caleb rááll erre, ám megkeseredett felesége elutasítja ezt a lehetőséget
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

Re: Ezotérikus mesék

Ungelesener Beitragvon Karsay1958 » So 4. Feb 2024, 05:59

Az élő ige – Részlet

Szeretnénk egy olyan ember életére pillantást vetni, aki arra volt hivatott, hogy együttműködést vállaljon a világért végzett műben. Őt is szolgálatra hívták, de azt gondolta: „Előbb magamnak kell magasabbra kerülnöm, onnan aztán jobban tudok majd dolgozni.”
Nehéz utat választott, tele szakadékokkal és éles kövekkel. De be akarta járni, azt gondolván, előbb neki kell sokat elérnie, hogy másoknak adhasson valamit. Pedig a szolgálat helye, melyre hívták, sokkal közelebb volt, nem pedig oly magasan, de ő előbb el akart érni valamit! Emberfölötti erőfeszítéssel elérte célját, noha sziklás útján minden lépésnél a lezuhanás fenyegette.
De ó, keserű csalódás, céljához érve, és az emberiséget messze maga mögött hagyva, egyedül ült ott a rideg magányban. Úgy látszik, őt senki sem hiányolta, mialatt tanítói, akikről úgy vélte, hogy munkájukat a fellegek magasságában végzik, messze lent felbecsülhetetlen segítséget nyújtottak azoknak, akik nem az annyira magasban kerestek. A hivatott azt hitte, feladatát jobban megérti és teljesíti majd, ha a dolgok fölött áll. A nagy magányban azonban csak arra jött rá, hogy az emberszolgálatra lent az anyagban, a létért folytatott küzdelem közepette van szükség.
Tétlenül kellett mindent szemlélnie, s magányosan, elhagyottan meredt a láthatáron lenyugvó vérvörös napba. Munkájára ekkor már nem volt szükség, pedig annyi erőfeszítést tett. Teljesen üresen ült ott. A hegy lábánál kimondott szavak az ő számára, aki oly magasan akart keresni, teljesen érthetetlenek voltak.
Vajon milyen következtetéseket vonhatunk le ebből?
A küzdő természetűek az emberszeretettől hajtva vagy az anyagbeli állapotok, az anyagi lét megjavításáért kardoskodnak, vagy bizonyos telítettség után visszazuhannak az önelégültségbe, ami miatt idővel használhatatlanokká válnak. Vagy pedig állhatatos törekvésük révén annyi lelki minőséget halmoznak fel, hogy a világosság erőit szükségszerűen magukhoz vonzzák. Ezek az erők aztán megtanítják őket a krisztusi útra. A lélekminőség a világosság megismeréséhez és Isten-ismerethez vezeti őket.
Aki azt hitte, hogy ezt belső tisztasággal és szellemi ismeretek révén, mások nélkül is elérheti, annak keserves leckét kell megtanulnia: egyéni gyarapodása nem vitte közelebb őt az Isten-fogalomhoz. Az egyéninek és a közösnek együtt kell haladnia, és együtt kell rezegnie a fejet és szívet összekötő láncszemmel, hogy a szellemi célhoz vezető lélekmegszabadító ösvényt jó véghez lehessen vinni.
Az Önök életének megvalósítása tehát azon alapul, hogy belső képességeik együtt fejlődnek ki az emberiség Krisztusban történő felemelésével.
Ha bennem maradtok, mondja Krisztus, akkor megértitek az igazságot, és az igazság szabaddá tesz titeket.
Catharose de Petri: Az élő ige
Benutzeravatar
Karsay1958
 
Beiträge: 2980
Registriert: Mo 9. Mär 2020, 01:02

VorherigeNächste

TAGS

Zurück zu Karsay István fóruma

Wer ist online?

0 Mitglieder

cron